Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů

Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů - Jan Sokol | I15cajalco.com

...ALÁ FILOSOFIE ČLOVĚKA. 1. Filosofie: mezi vědou, uměním a mýtem ... PDF Malá filosofie člověka ... . . . 2. Jak vidíme a slyšíme . 3. Vnímání a pozornost . 4. Věci, slova a pojmy . 5. Jazyk a myšlení Obľúbené miesto knihomoľov, kde môžu predávať a nakupovať prečítané knižky. Každý týždeň prinášame knižné tipy, občas píšeme recenzie na knižky a vždy máme super motivačné obrázky. Malá filosofie člověka/ Slovník filosofických pojmů kniha od autora Jan Sokol. Kniha má svůj základ v přednáškách o úvodu do filosofie, kter ... Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů ... ... . Kniha má svůj základ v přednáškách o úvodu do filosofie, které autor pronesl na Pedagogické fakultě a Filosofické fakultě UK. Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů; Listovanie. Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů Jan Sokol. Základní příručka filosofických témat pro každého. Kniha má svůj základ v přednáškách o úvodu do filosofie, které autor pronesl na Pedagogické fakultě a Filosofické fakultě UK ... Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů; Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů ... „Na rozdíl od filosofie vědy nebo filosofie jazyka se zde výklad soustřeďuje a pořádá kolem člověka jako tělesného bytí na světě, jako dějinné bytosti, jako společenské a mravní osoby." ... Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů Aut.údaje: Jan Sokol Autor: Sokol Jan: Vyd.údaje: Praha: Vyšehrad, 1998. - 389 s. Vydanie: 3. rozš. vyd. ISBN: 80-7021-253-5 Kľúč.slová: filozofia filozofické myslenie filozofia človeka philosophy philosophical thinking philosophy of man Jazyk dok. čeština Krajina Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů - Jan S - [8.3. 2020] Prodám knihu Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů od Jana Sokola (UK Praha, 1996). Dohodou...

INFORMACE

AUTOR
Jan Sokol
DIMENZE
3,90 MB
NÁZEV SOUBORU
Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů.pdf

POPIS

Kniha má svůj základ v přednáškách, které autor pronesl na Pedagogické a Filosofické fakultě Karlovy univerzity. Jejich osnovu představil ve skriptech určených studentům všech humanitních oborů. V rozšířené knižní podobě (první vydání 1994) připojil další, dosud nepublikované texty, které postupně přepracovával a doplňoval. Autorovým cílem je otevřít problematiku filosofického myšlení širokému okruhu zájemců. „Na rozdíl od filosofie vědy nebo filosofie jazyka se zde výklad soustřeďuje a pořádá kolem člověka jako tělesného bytí na světě, jako dějinné bytosti, jako společenské a mravní osoby.“ Text je doplněn výkladovým slovníkem, obsahujícím přes tisíc stručných hesel z oblasti filosofie a jiných humanitních oborů.s Prof. Jan Sokol, Ph.D. (* 1936) přednáší filosofii a antropologii na Fakultě humanitních studií UK v Praze, kterou v roce 2000 zakládal. Je členem Vědecké rady Grantové agentury ČR a několika dalších. Pracoval jako zlatník, mechanik a programátor, studoval matematiku, filosofii a antropologii na UK, kde od roku 1992 přednáší. Byl jedním z prvních signatářů Charty 77, poslancem FS ČSFR, v roce 1998 ministrem školství a roku 2003 kandidátem vládní koalice na úřad prezidenta republiky. V posledních letech se věnuje hlavně antropologii institucí, filosofii práva a etice, publikuje a přednáší v řadě evropských zemí. V letech 2008–2009 přednášel na Harvardově univerzitě v USA.

Chcete si přečíst knihu?Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Sokol. Číst Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY