Chalífa a Západ: Kořeny terorismu a pokrytectví Západu

Chalífa a Západ: Kořeny terorismu a pokrytectví Západu - Franco Cardini | I15cajalco.com

...historikovo myšlení, které propojuje aktuální události a jejich kořeny v historii ... Chalífa a Západ - ZAEX ... ... Chalífa a Západ (e-kniha) - Franco Cardini - Texty známého historika nejen o hlubších kořenech radikálního islamismuZ italského originálu přeložily Jitka Michalčíková a Tereza Sieglová Italský historik Franco Cardini, známý i českým čtenářům (ve Vyše ... Kořeny terorismu a pokrytectví Západu. 140 K ... Franco CARDINI: Chálífa a západ: kořeny terorismu a pokrytectví Západu. ... Chalífa a západ - Franco Cardini | Knihkupectví SAMUEL ... . 140 K ... Franco CARDINI: Chálífa a západ: kořeny terorismu a pokrytectví Západu. Praha 2016: Vyšehrad, 170 s. ISBN: 978-80-7429-632-1 Franco Cardini, autor knihy „Chalífa a Západ", je významným historikem, specializujícím se především na období středověku. Jako levicový politik nabízí čtenářům poučné, Heureka.cz je nákupní rádce, který radí, jak vybrat ten nejlepší produkt a nabízí porovnání cen ze stovek internetových obchodů. Chalífa a západ Franco Cardini. Skladem 5+ ks ... tak v pokrytectví a chybné politice Západu, které vzestup nejradikálnějších forem islamismu mnohdy podporovaly. V úvahách, které mají formu deníkových zápisů, můžeme sledovat historikovo myšlení, které propojuje aktuální události a jejich kořeny v historii velmi ... Chalífa a Západ Franco Cardini ... tak v pokrytectví a chybné politice Západu, které vzestup nejradikálnějších forem islamismu mnohdy podporovaly. V úvahách, které mají formu deníkových zápisů, můžeme sledovat historikovo myšlení, které propojuje aktuální události a jejich kořeny v historii velmi vzdálené i ......

INFORMACE

AUTOR
Franco Cardini
DIMENZE
7,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Chalífa a Západ: Kořeny terorismu a pokrytectví Západu.pdf

POPIS

Italský historik Franco Cardini, známý i českým čtenářům (ve Vyšehradu vyšla jeho monografie o svatém Františkovi z Assisi) se v řadě svých textů publikovaných na blogu zamýšlí nad nejpalčivějšími problémy dneška, jako je vzestup Islámského státu a jeho vůdce, který se prohlásil novým chalífou, hlavou všech muslimů. Odborník na středověké dějiny a na dějiny islámu hledá hlubší souvislosti vzestupu Islámského státu a nachází je jak ve vlastních dějinách islámského světa, tak v pokrytectví a chybné politice Západu, které vzestup nejradikálnějších forem islamismu mnohdy podporovaly. V úvahách, které mají formu deníkových zápisů, můžeme sledovat historikovo myšlení, které propojuje aktuální události a jejich kořeny v historii velmi vzdálené i novější. Věnuje se například místu, které v historické zkušenosti a imaginaci muslimského světa zaujímá Palestina a Jeruzalém, a jak vzestup islámského radikalismu souvisí s izraelsko-palestinským konfliktem. Kniha Franka Cardiniho je bohatým zdrojem podnětů k hlubšímu přemýšlení o souvislostech toho, co celý svět každý den s hrůzou sleduje v médiích.

Chcete si přečíst knihu?Chalífa a Západ: Kořeny terorismu a pokrytectví Západu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Franco Cardini. Číst Chalífa a Západ: Kořeny terorismu a pokrytectví Západu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY