Black Mask - antologie detektivních příběhů: Slavní i zapomenutí autoři "drsné školy"

Black Mask - antologie detektivních příběhů: Slavní i zapomenutí autoři

...ích skvělých autorů detektivek. Plus Black Mask - antologie detektivních příběhů ... Black Mask od 267 Kč - Heureka.cz ... . Slavní i zapomenutí autoři "drsné školy" - kol. Black Mask je legendární americký magazín, který v době své největší slávy ve dvacátých a třicátých letech 20. století vydával první práce Dashiella Hammetta, Raymonda Chandlera, Erlea Stanley Gardnera a dalších skvělých autorů detektivek. Slavní i zapomenutí autoři „drsné školy" Black Mask je legendární americký ma ... Black Mask - antologie detektivních příběhů | Albatrosmedia.cz ... . Slavní i zapomenutí autoři „drsné školy" Black Mask je legendární americký magazín, který v době své největší slávy vydával první práce D. Hammetta, R. Chandlera, E. S. Gardnera a dalších skvělých autorů detektivek. Black Mask - antologie detektivních příběhů; B. Listování Black Mask - antologie detektivních příběhů. Otto Penzler. To nejlepší z legendárního amerického magazínu! Slavní i zapomenutí autoři „drsné školy" Black Mask je legendární americký magazín, který v době své největší slávy ve dvacátých a ... Black Mask je legendární americký magazín, který v době své největší slávy vydával první práce D. Hammetta, R. Chandlera, E. S. Gardnera a dalších skvělých autorů detektivek. Mnozí z nich se časem proslavili jako zakladatelé „drsné školy americké...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Black Mask - antologie detektivních příběhů: Slavní i zapomenutí autoři "drsné školy".pdf

POPIS

Black Mask je legendární americký magazín, který v době své největší slávy ve dvacátých a třicátých letech 20. století vydával první práce Dashiella Hammetta, Raymonda Chandlera, Erlea Stanley Gardnera a dalších skvělých autorů detektivek. Mnozí z nich se časem proslavili jako zakladatelé dodnes oblíbené „drsné školy americké detektivky“, ta vzápětí významně ovlivnila komiks i film, později literaturu science fiction, především kyberpunk. O časopise, jehož křiklavé obálky se staly samy o sobě kultem, se stále hodně mluvilo, novodobých antologií však bylo k dispozici jen pomálu. Napravil to svými dvěma reprezentativními antologiemi až skvělý editor a znalec pulpových periodik Otto Penzler. Český výbor na jejich základě pořídil Pavel Medek, sám na slovo vzatý znalec a sběratel americké drsné školy. Záměrně do něj zařadil výhradně povídky, jež česky zatím nikdy nevyšly. Vedle známých jmen – např. Peter Collinson, což byl toliko pseudonym Dashiella Hammetta, či John D. MacDonald – se v něm tak představuje řada autorů v češtině vůbec poprvé: Theodore A. Tinsley, William Cole, Thomas Walsh a další. Práce na této knize byla pro překladatele Pavla Medka bohužel tou poslední, ale možná je o to cennější.

Chcete si přečíst knihu?Black Mask - antologie detektivních příběhů: Slavní i zapomenutí autoři "drsné školy" ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Black Mask - antologie detektivních příběhů: Slavní i zapomenutí autoři "drsné školy" Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY