Thatcherismus v českých zemích

Thatcherismus v českých zemích - Gerald Power, | I15cajalco.com

...od demokratické republiky, avšak záhy přišla druhá světová válka a nedlouho po ní upadla země do čtyřicet jedna let trvající totality pod vládou komunistů ... Thatcherismus v českých zemích - Gerald Power, Jaroslav ... ... . Thatcherismus je označení pro ekonomické, sociální a politické přesvědčení členky britské konzervativní strany, Margaret Thatcherové, která vedla tuto stranu 1975 až 1990.Tento termín se také používá k popisu zásad britské vlády po dobu působení Thatcherové v čele této vlády od roku 1979 do 1990 a dále vlád Johna Majora, Tonyho Blaira a Davida Camerona. Černá smrt v Evropě řádila hned několikrát. Nejničivější však byla hned první vlna, která stála život více jak 20 milionů obyvatel starého kontinentu. ... Dějiny ženské emancipace v českých zemích představí nová ... ... . Černá smrt v Evropě řádila hned několikrát. Nejničivější však byla hned první vlna, která stála život více jak 20 milionů obyvatel starého kontinentu. V českých zemích se moru překvapivě nedařilo tolik jako jinde. Jaké důvody vedly k tomu, že smrtelná nemoc nezatloukla na naše dveře tak razantně jako v ostatních státech? Thatcherismus v českých zemích. Gerald Power, Jaroslav Weinfurter. Kniha se zabývá osobností bývalé britské premiérky M...

INFORMACE

AUTOR
Gerald Power,
DIMENZE
5,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Thatcherismus v českých zemích.pdf

POPIS

Monografie se zabývá osobností bývalé britské premiérky Margaret Thatcherové, její společenskou a hospodářskou politikou a především tím, jak byla vnímána v českých zemích v před- a v polistopadovém období. Autoři věnovali pozornost zejména zlomovým momentům její vlády a jejího života – válce o Falklandské ostrovy (1982), sporu se stávkujícími horníky (1984–85), návštěvě premiérky v Moskvě (1987), odstoupení z premiérského postu (1990), česko-britským diplomatickým návštěvám (zejména 1990 a 1999)a premiérčině smrti (2013). Tyto události jsou představeny prostřednictvím ohlasů v tehdejším tisku a dalších médiích, jež zachycují a vykreslují měnící se diskurzivní portrét této velké britské političky v českém společenském a politickém prostředí.

Chcete si přečíst knihu?Thatcherismus v českých zemích ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gerald Power,. Číst Thatcherismus v českých zemích Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY