Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného

Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného - Jan Hosnedl | I15cajalco.com

...Hosnedl: Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného - 2 ... Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného - Žurnál Plzeň ... . vydání. Kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného na 216 stranách přináší životopisný text o Bohumilu Konečném, obrazový průřez jeho díla - kvalitní celostránkové reprodukce díla, bibliografii a životopis. Cyklus výstav Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného připravil kurátor Jan Hosnedl a Středoškolský klub při gymnáziu v Plzni ve spolupráci se Zlínským zámkem a dalšími institucemi. Výstava na Zlínském zámku potrvá až do 31. červe ... Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného - Villa Pellé ... . Výstava na Zlínském zámku potrvá až do 31. července 2019. Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného Bohumil Konečný , alias Bimba , je výjimečný malíř a ilustrátor 2. pol. 20. století. Mistr dynamických dobrodružných ilustrací a kreseb krásných žen je známý zejména jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky. Výpravná obrazová monografie Bohumila Konečného (1918-1990) známého také pod přezdívkou Bimba. Bohumil Konečný je výjimečný a znovu objevovaný malíř a ilustrátor 2. poloviny 20. století. Je mistrem dynamických dobrodružných ilustrací a maleb krásných žen ve stylu pin-up girls. 17. 07. 2018 Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného - komentovaná prohlídka - Komentovaná prohlídka výstavy Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného s kurátorem výstavy Janem Hosnedlem dne 31. 7. 2018 od 15.00 hodin v Muzeu a galerii severního Plzeňska v Mariánské Týnici. V rámci projektu Bohumil Konečný - Bimba, 1918-2018 vyšla kniha Jana Hosnedla Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného. Obsahuje životopisný text o Bohumilu Konečném, obrazový průvodce dílem - kvalitní celostránkové reprodukce díla, bibliografii, kapitolu o propagaci díla B. Konečného a malířův životopis. Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného představí okolo 150 originálních děl, především ilustrací dobrodružné literatury a maleb krásných žen. Výstava je součástí doprovodného programu 59. ročníku Zlín Film Festivalu a potrvá až do 31. července 2019. 13. června 2018 - V Mariánské Týnici na Plzeňsku dnes začíná výstava malíře a ilustrátora Bohumila Konečného (přezdívaného Bimba) ODKAZ, ODKAZ, ODKAZ, který byl hvězdou reklamního oddělení firmy Baťa, ilustroval knihy Jaroslava Foglara, Otakara Batličky, Lubomíra Mana, Milo...

INFORMACE

AUTOR
Jan Hosnedl
DIMENZE
8,29 MB
NÁZEV SOUBORU
Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného.pdf

POPIS

Výpravná obrazová monografie Bohumila Konečného (1918-1990) známého také pod přezdívkou Bimba. Bohumil Konečný je výjimečný a znovu objevovaný malíř a ilustrátor 2. poloviny 20. století. Je mistrem dynamických dobrodružných ilustrací a maleb krásných žen ve stylu pin-up girls. Je známý jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, je ale i autorem řady reklamních plakátů. Jeho kariéru velmi poznamenala aféra s komiksovou hrdinkou Amazonou - Octobrianou. Kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného na 216 stranách přináší podrobný životopisný text o Bohumilu Konečném, obrazový průřez jeho díla, bibliografii a životopis. Knihu připravil Jan Hosnedl - znalec díla a kurátor výstav Bohumila Konečného. Vyšla v rámci projektu Bohumil Konečný -Bimba, 1918-2018.

Chcete si přečíst knihu?Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Hosnedl. Číst Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY