Texty o domě a událostech

Texty o domě a událostech - Marek Stašek | I15cajalco.com

...ho spisovatele Jacka Kerouaca, poprvé vydaný v roce 1971 ... Knihy Stehlík ... .Je to jeden z mála Kerouacových románů, který je celý postaven na fiktivních událostech. Kniha je o příběhu chlapce, který žije v domě svých příbuzných. Vánoční liturgie je soubor pravidel pro vánoční bohoslužby, tedy bohoslužby týkající se svátku Vánoc. Vánoce, jakožto svátky narození Krista oslavují křesťanské církve. Liturgie mohou být odlišné v jednotlivých církvích ... Knihy Stehlík ... . Liturgie mohou být odlišné v jednotlivých církvích a v katolické církvi mohou být mírně upravovány duchovními. Výstava o Františku Plívovi a Nadaci Josefa Plívy Ve dnech 13. až 30. března 2015 proběhla v Městském muzeu a galerii ve Svitavách výstava studenta Historie na Filozofické fakultě UHK Bc. Některé slohové postupy (mnohé texty kombinují více postupů) 1. informační - podává fakta (co se kdy a kde stalo), zpravuje o událostech a oznamuje je bez zvláštního formálního zpracování 2. vyprávěcí - podává děje, události, vypravuje příběhy jako jedinečné, usiluje o zajímavost, napětí, pestrost, pracuje s...

INFORMACE

AUTOR
Marek Stašek
DIMENZE
10,26 MB
NÁZEV SOUBORU
Texty o domě a událostech.pdf

POPIS

První básnická knížka básníka, pedagoga a vynikajícího nakladatelského editora Marka Staška, vznikla v první polovině osmdesátých let – a přitom dodnes nebyla řádně vydána. V roce 1991 ji jako dnes již zcela nedostupnou bibliofilii v několika výtiscích vydal Jiří Suchý ve svém nakladatelství Klokočí na volných listech, tu ovšem při nejlepší vůli není možno považovat za vydání. Marek Stašek se ve své prvotině představuje jako velice pečlivý, jemný básník s citem pro všední skutečnost, výrazově přesný, civilní a přitom nezastírající své tíhnutí k epice, k vyprávění příběhu, k zachycení skrytě dramatického děje. Sbírka je na první pohled nenápadná, psaná zdrženlivě, o to více však po letech vynikne v kontextu doby, v níž vznikala. Již jen to, že nemohla být v době svého vzniku vydána tiskem, svědčí o tom, že za Staškovými věcnými pozorováními je skryt mnohem širší obraz doby, než by se na první pohled mohlo zdát. Marek Stašek v této knize nalezl svou výrazovou polohu, svůj jazyk a básnickou nenapodobitelnost, které pak dále rozvíjel ve své tvorbě.

Chcete si přečíst knihu?Texty o domě a událostech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Stašek. Číst Texty o domě a událostech Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY