Od Panenství k Divokému západu: Doba, život a dílo Marie Majerové

Od Panenství k Divokému západu: Doba, život a dílo Marie Majerové - Lenka Mandová | I15cajalco.com

...d 19. století do roku 1967. (doba, život a dílo Marie Majerové) Předmětná hesla Majerová, Marie, 1882-1967 České spisovatelky - 20 ... Od Panenství k Divokému západu - library.upol.cz ... . stolet ... Od Panenství k Divokému západu - Mandová Lenka - Kniha přináší v intencích snahy po vyrovnání se s minulostí varování před možným opakováním života v totalitě na podkladě životního příběhu ženy, spisovatelky, novinářky, překladatelky, divadelní kriti ... Doba, život a dílo Marie Majerové Nová kniha Od Panenství k Divokému západu s podtitulem Marie Majerová vychází 20. října 20 ... Literárna biografia - Beletria - Knihy beletria - preskoly.sk ... ... Doba, život a dílo Marie Majerové Nová kniha Od Panenství k Divokému západu s podtitulem Marie Majerová vychází 20. října 2019. Kniha psaná více než dva roky dozrála a byla rozšířena o další fakta a dobové fotografie. Křest knihy Lenky Mandové proběhne v Úvalech 20. října 2019 v 17 hodin domě „65" za účasti hosta MUDr. Jana Cimického CSc. Od Panenství k Divokému západu. Doba, život a dílo Marie Majerové - Lenka Mandová Kniha přináší v intencích snahy po vyrovnání se s minulostí varování před možným opakováním života v totalitě na podkladě životního příběhu ženy, spisovatelky, novinářky, překladatelky, divadelní kritičky Marie Majerové. Od Panenství k Divokému západu Doba, život a dílo Marie Majerové • Biografie • Lenka Mandová • 2019 Kniha přináší v intencích snahy po vyrovnání se s minulostí varování před možným opakováním života v totalitě na podkladě životn viac » Na otázky Lukáše Rube...

INFORMACE

AUTOR
Lenka Mandová
DIMENZE
6,48 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Panenství k Divokému západu: Doba, život a dílo Marie Majerové.pdf

POPIS

Kniha přináší v intencích snahy po vyrovnání se s minulostí varování před možným opakováním života v totalitě na podkladě životního příběhu ženy, spisovatelky, novinářky, překladatelky, divadelní kritičky Marie Majerové, která se svou celoživotní literární prací a politickou činností podílela na zrovnoprávnění ženy a dítěte. Pocházela z proletářského prostředí, jež ji formovalo. Vždy toužila po "nejkrásnějším světě", jehož uskutečnění očekávala po dovršení socialistické revoluce. Na čas se rozešla s KSČ, ale vždy se zajímala o sociální problémy. Samostudiem, houževnatostí, pílí a svým šarmem se dokázala literárně i společensky prosadit; v době Masarykovy republiky získala nejvyšší literární ceny, roku 1947 titul národní umělkyně, komunističtí vládcové jí udělovali politické řády. Kniha seznamuje se spisovatelčiným vývojem od anarchismu, sociální demokracie, komunismu a avantgardy až ke stalinismu; přináší literárně politické informace od 19. století do roku 1967.

Chcete si přečíst knihu?Od Panenství k Divokému západu: Doba, život a dílo Marie Majerové ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Mandová. Číst Od Panenství k Divokému západu: Doba, život a dílo Marie Majerové Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY