Od Panenství k Divokému západu: Doba, život a dílo Marie Majerové

Od Panenství k Divokému západu: Doba, život a dílo Marie Majerové - Lenka Mandová | I15cajalco.com

...ství k Divokému západu Autor: Mandová, Lenka Nakladatel: H+H EAN: 9788073191337 ISBN: 978-80-7319-133-7 Popis: 1× kniha, brožovaná, 176 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Od Panenství k Divokému západu - library.upol.cz ... . vydání) V neděli 20. října se v úvalském centru volnočasových aktivit Pětašedesátka konal křest knížky o spisovatelce Marii Majerové Od Panenství k Divokému západu, jejíž autorkou je historička a místní kronikářka Lenka Mandová. Od Panenství k Divokému západu Doba, život a dílo Marie Majerové Lenka Mandov ... Kniha: Od Panenství k Divokému západu - Lenka Mandová ... přináší literárně politické informace od 19. ... Literárna biografia - Beletria - Knihy beletria - preskoly.sk ... . Od Panenství k Divokému západu Doba, život a dílo Marie Majerové Lenka Mandov ... Kniha: Od Panenství k Divokému západu - Lenka Mandová ... přináší literárně politické informace od 19. století do roku 1967. (doba, život a dílo Marie Majerové) Předmětná hesla Majerová, Marie, 1882-1967 České spisovatel...

INFORMACE

AUTOR
Lenka Mandová
DIMENZE
5,60 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Panenství k Divokému západu: Doba, život a dílo Marie Majerové.pdf

POPIS

Kniha přináší v intencích snahy po vyrovnání se s minulostí varování před možným opakováním života v totalitě na podkladě životního příběhu ženy, spisovatelky, novinářky, překladatelky, divadelní kritičky Marie Majerové, která se svou celoživotní literární prací a politickou činností podílela na zrovnoprávnění ženy a dítěte. Pocházela z proletářského prostředí, jež ji formovalo. Vždy toužila po "nejkrásnějším světě", jehož uskutečnění očekávala po dovršení socialistické revoluce. Na čas se rozešla s KSČ, ale vždy se zajímala o sociální problémy. Samostudiem, houževnatostí, pílí a svým šarmem se dokázala literárně i společensky prosadit; v době Masarykovy republiky získala nejvyšší literární ceny, roku 1947 titul národní umělkyně, komunističtí vládcové jí udělovali politické řády. Kniha seznamuje se spisovatelčiným vývojem od anarchismu, sociální demokracie, komunismu a avantgardy až ke stalinismu; přináší literárně politické informace od 19. století do roku 1967.

Chcete si přečíst knihu?Od Panenství k Divokému západu: Doba, život a dílo Marie Majerové ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Mandová. Číst Od Panenství k Divokému západu: Doba, život a dílo Marie Majerové Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY