Jak se píší slovníky aneb Lexikografie pro každého

Jak se píší slovníky aneb Lexikografie pro každého - Michaela Lišková, | I15cajalco.com

...o každého (M. Lišková, M. Šemelík, eds ... Jazykové slovníky | Knihy.ABZ.cz ... .). Autorský tým, složený především z pracovníků oddělení současné lexikologie a lexikografie, vytvořil publikaci, která čtenářům umožňuje orientaci ve vybraných tématech oboru, jako je zařazování slov do hesláře, volba příkladů či ... Šemelík M., Škrabal M.: Lexikografie v globálních kontextech. EURALEX 2018. EURALEX 2018. Zpráva z 18. mezinárodní konference EUR ... Jak se píší slovníky: aneb Lexikografie pro každého ... ... . Zpráva z 18. mezinárodní konference EURALEX - European association for lexicography . Korespondence, dochovaná v nemalém množství v osobním fondu českého historika, novináře a politika Josefa Kalouska (1838-1915), uloženém v Archivu Národního muzea v Jak se píší slovníky aneb Lexikografie pro každého 2019, M. Lišková Novátorská popularizační kniha o slovníkářství byla vytvořena především kolektivem pracovníků oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR, v. v. i., a lexikografické sekce Ústavu germánských... Jak se píší slovníky aneb Lexikografie pro každého 2019, M. Lišková Novátorská popularizační kniha o slovníkářství byla vytvořena především kolektivem pracovníků oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR, v. v. i., a lexikografické sekce Ústavu germánských......

INFORMACE

AUTOR
Michaela Lišková,
DIMENZE
6,19 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak se píší slovníky aneb Lexikografie pro každého.pdf

POPIS

Novátorská popularizační kniha o slovníkářství byla vytvořena především kolektivem pracovníků oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR, v. v. i., a lexikografické sekce Ústavu germánských studií FF UK. Uvádí zájemce o tuto disciplínu do aktuálního bádání i praxe. Umožňuje orientaci ve vybraných tématech oboru, jako je zařazování slov do hesláře, volba příkladů, zpracování terminologie či frazeologie. Čtenáři budou moci sledovat dobrodružství psaní slovníku z největší blízkosti a nemusí se přitom obávat, že by jazykovědcům nerozuměli. Kniha přináší řadu zajímavostí a podnětů k zamyšlení.

Chcete si přečíst knihu?Jak se píší slovníky aneb Lexikografie pro každého ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michaela Lišková,. Číst Jak se píší slovníky aneb Lexikografie pro každého Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY