Poslední poutník

Poslední poutník - Gard Sveen | I15cajalco.com

...u cenu (2013) a skandinávský Skleněný klíč (2014) ... Poslední poutník ... . V historii jej Kniha: Poslední poutník (Gard Sveen). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Všechny informace o produktu Kniha Poslední poutník, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Poslední poutník. Poslední poutník od 215 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Poslední poutník se pohybuje na hranici několika ... Poslední poutník : Detektivky, thrillery : Nejlepší ... ... . Poslední poutník se pohybuje na hranici několika žánrů. Autor jako by se nedokázal rozhodnout mezi špionážním thrillerem a klasickou detektivkou. Bohužel. Poslední poutník je totiž ve výsledku trochu obojí, ale pořádně ani jedno. Dějové linie se sice spravedlivě střídají na tahu po každé kapitole, jenže si navzájem ... Kupte knihu Poslední poutník (Gard Sveen) s 30 % slevou za 244 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Poslední poutník - Gard Sveen. Jak souvisí vražda bývalého odbojáře s kosterními pozůstatky z druhé světovéválky? Kdo byla Agnes Gernerová, krásná......

INFORMACE

AUTOR
Gard Sveen
DIMENZE
11,71 MB
NÁZEV SOUBORU
Poslední poutník.pdf

POPIS

Jak souvisí vražda bývalého odbojáře s kosterními pozůstatky z druhé světové války? Kdo byla Agnes Gernerová, krásná dívka, která přijela do Osla na podzim roku 1939? V květnu 2003 byly v lese severně od města nalezeny lidské kosterní pozůstatky pocházející patrně z druhé světové války. O několik týdnů později je ve svém domě v luxusní osloské čtvrti zavražděn zestárlý podnikatel Carl Oscar Krogh, bývalý člen odboje. Osloská policie nachází mezi oběma případy souvislost. Při vyšetřování se totiž ukáže, že Krogh patřil k nejbližším spolupracovníkům mýty opředeného Kaje Holta, vůdčí osobnosti odboje. Krogh byl jedním z těch, kteří se pokusili odhalit příčinu Holtova nikdy nevyšetřeného úmrtí ve Stockholmu na jaře 1945. Bludiště lží azamlčování zavede vyšetřovatele Tommyho Bergmanna zpátky do válečných časů. Do doby, kdy se pravda obětovala jako první, láska se považovala za břemeno a jediným cílem bylo přežít. Oba příběhy, protkané mnoha vedlejšími nitkami, vyžadují od čtenáře bedlivou pozornost. Díky poutavosti a spádu děje se s tím však lze snadno popasovat. Autor umí překvapit, a to i tam, kde už se zdá být všechno jasné. - RB.NO Napínavý a bohatý děj se dotýká několika různých témat, mimo jiné osvětluje méně známé kapitoly norské válečné historie, zejména likvidování nepohodlných osob prováděné odbojem. Kromě samotného příběhu autor zdařile popisuje mezilidské vztahy. Vykresluje věrohodné portréty svých postav, které se nacházejí v obtížných situacích, stojí před složitými rozhodnutími atakřka nemají možnost volby. - Porota Rivertonovy ceny Gard Sveen (nar. 1969) vystudoval politologii a pracuje jako odborný poradce na norském ministerstvu obrany. Žije v městečku Ytre Enebakk nedaleko Osla. Poslední poutník (2013) je jeho debutový román, první z chystané kriminální série o vyšetřovateli Tommym Bergmannovi. Obdržel za něho dvě prestižní ceny pro nejlepší detektivku roku: norskou Rivertonovu cenu (2013) a skandinávský Skleněný klíč (2014). V historii jejich udílení získal obě ceny už jen jediný debut — NetopýrJoa Nesboho.

Chcete si přečíst knihu?Poslední poutník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gard Sveen. Číst Poslední poutník Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY