Karel IV. - Císař a král

Karel IV. - Císař a král - Jan Bauer | I15cajalco.com

...ý, římsko-německý, italský a burgundský král, hrabě lucemburský, markrabě ... Karel IV. — Lidé — Česká televize ... ... Podívejte se na přednášku prof. PhDr. Jiřího Kuthana, DrSc. - Karel IV. , císař a český král, vizionář a zakladatel. Přednáška byla natočena 16. 4. v Císařském sále Karolina v ... Karel IV. byl český, ale později i italský a burgundský král a římsko-německý císař v druhé polovině 14. století. Jaký význam pro nás stále má Karel IV. jako Otec vlasti vyplývá z ... Seznam panovníků Svaté říše římské - Wikipedie ... . století. Jaký význam pro nás stále má Karel IV. jako Otec vlasti vyplývá z oslav 700. výročí jeho narození, které připadly na rok 2016. Karel IV. 919 likes. Jak by se asi na dnešní svět díval Karel IV. Římský císař, český, lombardský a arelatský král, hrabě lucemburský, markrabě moravský. Karel IV. - životopis. Karel IV., český a německý král a římský císař, je bezesporu jeden z největších panovníků dějin české historie a o jeho životě byla napsána řada studií a knih.My se proto zaměříme pouze na základní a osudové mezníky jeho života, jak je asi prožil on sám.. Rozcestník: Karel IV český král a císař Karel V. Habsburský (24. února 1500 v Gentu - 21. září 1558 v San Jerónimo de Yuste, Extremadura) byl prvním španělským králem (jako Carlos I., 1516-1556), římským králem (od 1519), císařem římským (1531-1556), vévodou burgundským (1506-1556) a arcivévodou rakouským (1519-1521). 23. srpna 1556 předal svému synu Filipovi II. španělský trůn a svému bratru ... Téma/žánr: Karel IV. - český král a římský císař - panovníci - panovníci -- Svatá říše římská -- 14. století, Počet stran: 192, Rok vydání: 2016, Nakladatelství: Brána A v listopadu 1378 pak král český, římsko-německý, burgundský a císař Svaté říše římské Karel IV. ve své milované Praze zemřel. Už v pohřební řeči byl nazván Otcem vlasti , a je jím nazýván dodnes. Před smrtí Karel rozdělil říši mezi své tři syny. A tak Loket později připadl Václavovi IV., který vtiskl hradu přibližně dnešní podobu. To je však již jiná část dějin. Karel IV., český král a římsko-německý císař byl u nás nazýván Otcem vlasti. Zemřel v Praze 29. listopadu 1378. Angl. politikou [Karel IV., císař římský a král český]-a IV. se zabýval Salomon Zur Geschichte der englischen Politik Karls IV. (1911). Vztahy [Karel IV., císař římský a král český]-a IV. k Italii a jeho politika vůči kurii byly předmětem četných statí a rozprav. Z nich sluší uvésti studii Kernovu Karls IV. Karel IV., český a německý král a římský císař, je bezesporu jeden z největších panovníků dějin české historie a o jeho životě byla napsána ...

INFORMACE

AUTOR
Jan Bauer
DIMENZE
3,51 MB
NÁZEV SOUBORU
Karel IV. - Císař a král.pdf

POPIS

Jaký doopravdy byl Karel IV.? Byl skutečně Otcem vlasti? S Karlovou osobou se pojí mnohé legendy, které ho vynášejí na post nejpopulárnějšího Čecha dějin. Jiní však namítají, že byl spíše Němec než Čech. Tato kniha ho chce v roce, kdy si připomínáme 700. výročí Karlova narození, představit v co nejstřízlivějším světle. Nehodlá jeho památku ani oslavovat dalšími vavříny, ani ho pouze hanět. Ostatně ke své slávě sám v lecjakých ohledech přispěl, když vědomě zcela ve stylu moderních politiků dbal o svůj mediální obraz. V tom sice předběhl dobu, ale jinak byl synem středověku se vším všudy, jak vás přesvědčí životopisná kniha zkušeného autora literatury faktu a historických románů Jana Bauera.

Chcete si přečíst knihu?Karel IV. - Císař a král ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bauer. Číst Karel IV. - Císař a král Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY