Iracionalita ve službách pokroku: Přínos spiritismu a jeho předchůdců moderním dějinám

Iracionalita ve službách pokroku: Přínos spiritismu a jeho předchůdců moderním dějinám - Richard Gilík | I15cajalco.com

...rovaného a paranormálního původu. Kniha líčí dramatickou historii moderního spiritualismu (a spiritismu) od jeho vzniku až do současnosti ... Nakladatelství Malvern - Posts | Facebook ... . Čtenář s překvapením zjistí, jak významně duch „iracionality" zasáhl do ... Iracionalita ve službách pokroku: Přínos spiritismu a jeho předchůdců moderním dějinám 2019; Moderní channeling a jeho tajemství 2017; Kniha Iracionalita ve službách pokroku: Přínos spiritismu a jeho předchůdců moderním dějinám je v V tomto nevšedním díle autor ověřuje hypotézu, že pokrok společnosti souvisí s její otevřeností vůči tzv. „iracionalitě" - idejím inspirovaného a paranormálního původu. Kniha líčí dramatickou historii moderního spiritualismu (a spiritismu) ... Pojem prírody a jeho dejiny levně, cena 312 Kč | Srovnání ... ... . „iracionalitě" - idejím inspirovaného a paranormálního původu. Kniha líčí dramatickou historii moderního spiritualismu (a spiritismu) od jeho vzniku až do současnosti. Čtenář s překvapením zjistí, jak významně duch „iracionality" zasáhl do ... Iracionalita ve službách pokroku: Přínos spiritismu a jeho předchůdců moderním dějinám V tomto nevšedním díle autor ověřuje hypotézu, že pokrok společnosti souvisí s její otevřeností vůči tzv. „iracionalitě" - idejím inspirovaného a paranormálního původu. Iracionalita ve službách pokroku: Přínos spiritismu a jeho předchůdců moderním dějinám (978-80-7530-179-6) Kniha - autor Richard Gilík, 35...

INFORMACE

AUTOR
Richard Gilík
DIMENZE
10,71 MB
NÁZEV SOUBORU
Iracionalita ve službách pokroku: Přínos spiritismu a jeho předchůdců moderním dějinám.pdf

POPIS

V tomto nevšedním díle autor ověřuje hypotézu, že pokrok společnosti souvisí s její otevřeností vůči tzv. „iracionalitě“ - idejím inspirovaného a paranormálního původu.Kniha líčí dramatickou historii moderního spiritualismu (a spiritismu) od jeho vzniku až do současnosti. Čtenář s překvapením zjistí, jak významně duch „iracionality“ zasáhl do moderních dějin a jak studium spiritualismu nabízí netradiční a mnohdy i fascinující sondu do americké společnosti 19. století. Podrobně rozebírá myšlenku pokroku a její filozofy, zpřístupňuje dějiny a učení kdysi vlivných náboženských společenství, sekt a okultních hnutí. Čtenář se seznámí s neobyčejnými osobnostmi potulných kazatelů, slavných médií a proroků, zakladatelů kvakerství, swedenborgiánství, mesmerismu a teosofie. Kniha živě přibližuje vášnivé spory mezi skeptiky a obhájci vlivu spiritualistických a okultních sil. Dozvíte se, jak významnou a opomíjenou roli sehrálo v počátcích vědy magické myšlení a jak rodící se věda teprve hledala jasnou hranici, za níž končí přírodní síly a začíná paranormálno. A co vzbuzuje největší úžas, jsou citace odborných poznatků, které v 18. a 19. století zapsali učenci s pověstí šarlatánů a teprve moderní věda potvrdila jako správné. Autor usiluje o harmonickou vyváženost mezi střízlivou, racionální, leč suchopárnou odborností a na emoce zaměřenou hurá alternativou. Střední cestu volí i mezi vírou a skepticismem a brání-li takzvanou iracionalitu, činí tak pomocí logických argumentů a využívá k tomu dobové prameny. V první části kniha předkládá názory nejvýznamnějších myslitelů pokroku, k nimž patří Turgot, Condorcet, Comte, Hegel a Marx. Druhý díl vás seznámí s předchůdci moderního spiritualismu, za něž jsou považováni Swedenborg, Mesmer, Jackson Davis, shakeři a kvakeři. Nejobsáhlejší třetí část se zabývá vlastními dějinami moderního spiritualismu. V závěru autor uvádí i své osobní zkušenosti s návštěvami spiritualistických médií v Anglii.

Chcete si přečíst knihu?Iracionalita ve službách pokroku: Přínos spiritismu a jeho předchůdců moderním dějinám ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard Gilík. Číst Iracionalita ve službách pokroku: Přínos spiritismu a jeho předchůdců moderním dějinám Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY