Mizérie

Mizérie - Andrzej Tichý | I15cajalco.com

...utor: Tichý Andrzej Nesmiřitelná úzkost-- autor: Hanák Ondřej Ošklivá malá láska-- autor: Vlk Zdeněk Bar Galerie Mizérie - Koněvova 426 /35, 13000 Prague, Czech Republic - Rated 4 ... NEJHORŠÍ ZÁŽITKY V AUTOŠKOLE 5 - Opět na kolizním kurzu ... ... .3 based on 11 Reviews "A great place to chillax after a hard-working day... MIZÉRIE, (2) mizerii, s. f. 1. Stare de extremă sărăcie, lipsă mare, sărăcie-lucie. N-o mai pot ține pe mătușă-ta în mizeria asta. DUMITRIU, N. 130 ... Bar mitzvah, also spelled bar mitzva or mitzwa (Hebrew: "son of the commandment"), plural bar mitzvahs, bar mitzvot, or bar mitzwot, Jewish religious ritual and family c ... NEJHORŠÍ ZÁŽITKY V AUTOŠKOLE 5 - Opět na kolizním kurzu ... ... . DUMITRIU, N. 130 ... Bar mitzvah, also spelled bar mitzva or mitzwa (Hebrew: "son of the commandment"), plural bar mitzvahs, bar mitzvot, or bar mitzwot, Jewish religious ritual and family celebration commemorating the religious adulthood of a boy on his 13th birthday. The boy, now deemed personally responsible for fulfilling all the commandments, may henceforth don phylacteries (religious symbols worn on the ... Mizérie se odehrává na předměstí švédského Malmö, kam nechodí nikdo, kdo nemusí. Hlavnímu hrdinovi, mladému cellistovi, se povedlo ...

INFORMACE

AUTOR
Andrzej Tichý
DIMENZE
12,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Mizérie.pdf

POPIS

Mizérie může na čtenáře na první pohled působit jako tornádo, ale ve skutečnosti je to propracovaná mnohohlasá skladba. Však se o hudbě v textu nejen vypráví, ale on sám zní, a to díky skvělému překladu Marie Voslářové. V rytmickém tempu se vypravěči z podvědomí vynořují hlasy, vzpomínky i zapomenuté jazyky a čtenáře obklopí pestrou mozaikou osudů. Violoncellista čeká na ulici na kolegy hudebníky. Když ho znenadání osloví mladý bezdomovec, něco se v něm probudí – začne se rozpomínat na nedávnou minulost, kdy se on sám pohyboval na hraně zákona, na hraně přežití. Z podvědomí se mu vynořují hlasy, vzpomínky i zapomenuté jazyky, které se spojí ve strhující vír rytmu a obrazů. Andrzej Tichý, autor s česko-polskými kořeny, píše nemilosrdně a skvěle o bídě a násilí, závislosti i bratrství. ROMÁN NOMINOVANÝ NA AUGUSTOVU CENU OD ŠVÉDSKÉHO AUTORA S ČESKO-POLSKÝMI KOŘENY. „Andrzej Tichý je spisovatel, který zas a znovu zvučným jazykem odhaluje důležité věci o současné švédské společnosti. Čtěte ho.“ Stefan Eklund, Boras Tidning „Post-politické – tak bych nazval Tichého podmanivě naléhavé psaní. (…) Děsivý, důkladný příběh, který nezapomíná čas od času nabídnout cosi dojemného a krásného.“ Jonas Thente, Dagens Nyheter Vydání knihy podpořila Švédská umělecká rada.

Chcete si přečíst knihu?Mizérie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrzej Tichý. Číst Mizérie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY