Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí

Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí - Ondřej Dadejík (ed.), | I15cajalco.com

...rma Slevy na bestsellery 25 % COVID-19 Resources ... Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí (Ondřej Dadejík ... ... . Reliable information about the coronavirus (COVID-19) is available from the World Health Organization (current situation, international travel).Numerous and frequently-updated resource results are available from this WorldCat.org search.OCLC's WebJunction has pulled together information and resources to assist library staff as they consider how to handle coronavirus ... Zboží ze stejné kategorie - Ťing-Ťie: P ... Publikace - Společnost pro estetiku ... ... Zboží ze stejné kategorie - Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí Ekonomie prestiže - Ceny, soutěže a koloběh kulturní hodnoty Kniha profesora anglické literatury na University of Pennsylvania se zabývá vznikem, historií a ... Společnost pro estetiku AV ČR Katedra estetiky FF UK, místnost č. 203 a 204, 2. patro Celetná 20 Praha 1, 116 42 Objednávejte knihu Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí. Kdo napsal knihu Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí? Autorem je Ondřej Dadejík, Olga Lomová, Vlastimil Zuska. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. 0 hodnocení Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lid ... Důležitou součástí knihy je úplný překlad Wang Kuo-wejových Poznámek k písním ze světa lidí, doplněný rozsáhlým poznámkovým aparátem. Tweet. Po přihlášen ... Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí ... Poznámky k písním ze světa lidí; Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected] Doprava Kontakt 602 323 181. Moje knihovna ... Ťing-ťie: Poznámky k písním ze světa lidí; Dadejík Ondřej, Lomová Olga, Zuska Vlastimil. 160,00 Kč. Není skladem Publications. Lomová O.: Dvě čínské výstavy na Pražském hradě: příklad kulturní diplomacie Xi Jinpingovy éry v České republice.In Klimeš O.: Ukázka knihy v PDF Obálka ke stažení Kulturní diplomacie Číny a její regionální variace. Praha, Academia, 2019, s. Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí. Mimésis - Fikce - Distance. Estetika na křižovatce humanitních disciplín. Komentáře (0) ... Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lid ... Knihy Pohled novýma očima. Pražská škola sinologie o čínské literatuře-- autor: Andrš Dušan Pojednání o věcech čínských-- autor: Kolmaš Josef Úvod do dějin čínského písemnictví a krásné literatury I. díl-- autor: Lomová Olga Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí-- autor: Dadejík Ondřej, Lomová Olga, Zuska Vlastimil Nakladatelství Karolinum zve k přátelskému setkání, kde bude představena publikace autorů Ondřeje Dadejíka, Olgy Lomové a Vlastimila Zusky Ťing-Ťie:Poznámky k písním ze světa lidí. Setkání...

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Dadejík (ed.),
DIMENZE
11,38 MB
NÁZEV SOUBORU
Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí.pdf

POPIS

Monografie trojice autorů FF UK v Praze představuje estetickou teorii, kterou roku 1908 jako originální experiment, propojující čínské tradiční teorie s evropskou estetikou, formuloval Wang Kuo-wej, velikán čínské humanitní vědy 20. století. V centru zájmu zde stojí ústřední pojem ťing-ťie a jeho mnohafazetové zkoumání v interdisciplinární fúzi zmíněných disciplín. Čínský pojem, jednoduše a bez deformací nepřevoditelný na singulární koncept západní estetiky, je „obklíčen“ sadou kontaktních pojmů a kategorií moderní evropské estetiky a literární vědy s cílem uchopit jeho komplexní obsah a smysl. Wang Kuo-wejova estetická teorie, nahlížená zde v zastřešující perspektivě dvou disciplín, sinologie a estetiky, nabízí vzácnou příležitost sledovat pokus o spojení dvou odlišných tradic ještě předtím, než nový myšlenkový model přejatý ze Západu vytěsnil domácí tradici. Interpretace Wang Kuo-wejova pojmu tak přesahuje hranice zájmu historika estetiky a dotýká se obecnějších otázek osudu čínské kultury ve 20. století. Českému čtenáři se vůbec poprvé dostává do ruky studie, která ukazuje intelektuální svět moderní Číny bez předsudků a v historických a transkulturních souvislostech. Důležitou součástí knihy je úplný překlad Wang Kuo-wejových Poznámek k písním ze světa lidí, doplněný rozsáhlým poznámkovým aparátem.

Chcete si přečíst knihu?Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Dadejík (ed.),. Číst Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY