Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26/2019

Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26/2019 - - | I15cajalco.com

...říbuzné zóny (Textbook on Art, Theory and Related Zones) has been published by the Academic Research Center of the Academy of Fine Arts since 2007 ... periodika | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . The magazine's mission is cultivate the academic study of contemporary visual arts within the broader cultural and theoretical context. Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 21/2016 21/2016 kolektív autorov. Dvacáté první číslo Sešitu s tématem „Spekulace a umění" se věnuje estetickým a umělecko-kritickým implikacím tzv. „spekulativního obratu" v kontinentální filosofii, reprezentovaného proudy jako spekulativní realismus, nový materialismus, objektově orien ... periodika | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . „spekulativního obratu" v kontinentální filosofii, reprezentovaného proudy jako spekulativní realismus, nový materialismus, objektově orientovaná ontologie či ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 24/2018: Krátky popis: Neodolatelný produkt Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 24/2018 od výrobce Akademie výtvarných umění u nás najdete levně od 72 Kč : Obvyklá cena: 64 Anotace knihy " Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 23/2017, autor Kolektiv autorů " Studie Ondřeje Navrátila se zaměřuje na reflexi environmentálních otázek v českém umění devadesátých let. Pozoruhodným rysem konkrétních projektů, o nichž se zde pojednává, je fakt, že buď nebyly vůbec uskutečněny, nebo se v procesu jejich realizace muselo ustoupit od ......

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
5,40 MB
NÁZEV SOUBORU
Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26/2019.pdf

POPIS

Dvacáté šesté číslo Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny se vrací ještě jednou k tématu historie výstav, jež chápeme jako prizma, jímž je možné se dívat na umění druhé poloviny dvacátého století. Obsahuje rozhovor Terezie Nekvindové s kurátorkou a kritičkou Ludmilou Vachtovou, která připravovala program nejen pro galerii Na Karlově náměstí, ale též Galerii Platýz a podílela se také na přípravě série výstav v Liberci v šedesátých letech. Dále zde najdeme text Márie Oriškové o dvou výstavách amerického umění, které proběhly v Československu v roce 1947 a 1969. Následuje studie o Jiřím Valochovi, v níž se tentokrát autorka Helena Musilová věnuje jedné konkrétní výstavě, již Valoch připravil pro brněnský Dům umění v roce 1980. Dalším z textů je studie Evy Skopalové a Marianny Placákové, která se věnuje ženám v umění 50.–80. let a to jak těch, které tvořily, tak i těch na obrazech. Číslo uzavírá text Alise Tifentale o strategiích vystavování fotografie na FIAP 1956.

Chcete si přečíst knihu?Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26/2019 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26/2019 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY