Holokaust a jiné genocidy

Holokaust a jiné genocidy - - | I15cajalco.com

...nace Ludwig, Petr Cena: 311 Kč Recenze a komentáře k titulu přidat komentář nebo recenzi ... Holokaust a jiné genocidy — Kniha.cz ... . Edita 2017-03-17 : Kniha je vhodná pro objasnění událostí, které se v oblasti odehrávaly. ... Kniha Holokaust a jiné genocidy se věnuje nejpodstatnějším genocidám 20. století - holokaustu, genocidě Arménů, hladomoru na Ukrajině, kambodžské, rwandské a jugoslávské genocidě. Záměrem je poskytnout sice základní, ale ty nejzásadnější informace. O čem je kniha Holokaust a jiné genocidy? Kniha se věnuje nejpodstatnějším genocidám ... Kniha Holokaust a jiné genocidy + DVD - kolektiv autorů ... ... . O čem je kniha Holokaust a jiné genocidy? Kniha se věnuje nejpodstatnějším genocidám 20. století - holokaustu, genocidě Arménů, hladomoru na Ukrajině, kambodžské, rwandské a jugoslávské genocidě. Záměrem je poskytnout sice základní, ale ty nejzásadnější informace. Holokaust (případně holocaust - z anglického holocaust = naprosté zničení, úplná katastrofa, masakr) či šoa (z hebrejského שוֹאָה ‎‎ = zlo, nespravedlnost) byla nacistická politika systematického, státem provozovaného pronásledování a hromadného vyvražďování, především osob židovské národnosti.. V širším smyslu je slovem holokaust označován i ... Holokaust a jiné genocidy. PANT. Kniha se věnuje nejpodstatnějším genocidám 20. století - holokaustu, genocidě Arménů, hladomoru na Ukrajině, kambodžské, rwandské a jugoslávské genocidě. The term genocide is contentious and its academic definition varies. This list only considers mass killings recognized as genocides by the legal definition in significant scholarship and criteria by the UN Genocide Convention. This list of genocides by death toll includes death to...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Holokaust a jiné genocidy.pdf

POPIS

Kniha se věnuje nejpodstatnějším genocidám 20. století – holokaustu, genocidě Arménů, hladomoru na Ukrajině, kambodžské, rwandské a jugoslávské genocidě. Záměrem je poskytnout sice základní, ale ty nejzásadnější informace. Kniha je doplněna o DVD s filmy, vzpomínkami pamětníků a metodickými materiály pro výuku. Genocida, záměrné a systematické ničení celého národa nebo etnické skupiny, je považována za největší ze všech zločinů. Ve 20. století přes veškerou okázalou namyšlenost moderní civilizace docházelo k těm nejhorším případům masového násilí. Státy i různá hnutí opakovaně používaly etnické čistky a genocidy coby prostředek k dosažení národní, třídní či etnické čistoty a jednoty. Miliony obětí genocidního násilí ve dvacátém století jsou svědectvím, že hrozba genocidy je přítomna vždy. To je dobrý důvod, proč brát ohrožení genocidou a ma-sovým násilím vážně. Prevence genocidy je důležitý úkol. Vkládá se velké úsilí do analýzy různých případů genocidy a rozpoznání společných rysů. Možná existují okolnosti nebo události, které mohou, jsou-li rozpoznány v rané fázi, působit jako varování před nadcházejícím hromadným násilím. Kniha, která je dalším vydavatelským počinem Edice Moderní dějiny, je rozšířeným vydáním publikace The Holocaust and Other Genocides, kterou v roce 2012 vydal nizozemský NIOD (Institute for War, Holocaust and Genocide Studies) a Amsterdam University Press. Doplněna je o kapitolu, věnující se stalinskému teroru na obyvatelstvu Ukrajiny, a multimediální DVD, které obsahuje unikátní videozáznamy vzpomínek pamětníků z archivu USC Shoah Fondation – The Institute for Visual History and Education a tři dokumentární snímky PANTu: filmy Arménská genocida, Unikli jisté smrti – Přežili Porajmos a Eva Erbenová – z Terezína do Izraele. Pro učitele je na DVD k dispozici řada metodických materiálů a pracovních listů, vhodných k výuce dějepisu, základů společenských věd či mediální gramotnosti.

Chcete si přečíst knihu?Holokaust a jiné genocidy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Holokaust a jiné genocidy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY