O víře v Teologické sumě

O víře v Teologické sumě - Tomáš Akvinský | I15cajalco.com

...Navigace předchozí slovo: » steviol-glykosidy následující slovo: » stibán slovo se ... O andělech (I) v Teologické sumě - Krystal OP ... ... O blaženosti v Teologické sumě Autor: Akvinský, Tomáš Nakladatel: Krystal OP EAN: 9788087183946 ISBN: 978-80-87183-94-6 Překlad: Fuchsová, Eva a Machula, Tomáš Popis: 1× kniha, brožovaná, 128 stran, česky Rozměry: 13 × 20,5 cm Rok vydání: 2016 (1. vydání) O víře v Teologické sumě Tomáš Akvinský Naše jednání, má-li být etické, musí být primárně řízeno intelektem, a to jak na rovině přirozené, tak na rovině nadpřir... O Trojici v Teologické sumě(Akvinský Tomáš) - Co nám kromě intelektuálního dob ... Scholastika - Itálie | Knihy.ABZ.cz ... ... O Trojici v Teologické sumě(Akvinský Tomáš) - Co nám kromě intelektuálního dobrodružství může poskytnout studium Tomášova traktátu o Trojici (STh I, q. 27-43)? Asi stěží zpochybíme, že Tomášovy úvahy jsou důležitou součástí dějin teologie a filosofie a že hrají důležitou úlohu v intelektuálním souboji, který tak či onak ovlivnil politické dějiny ... O lásce a milosrdenství v Teologické sumě. Tomáš Akvinský ... O víře v Teologické sumě. Tomáš Akvinský ... Kniha Aleše Opatrného se nezabývá evangelizačními postupy a doporučeními, jak konkrétně evangelizaci v těch nebo oněch podmínkách vést. Snaží se podněcovat k přemýšlení zejména o trojici úzce souvisejících zásadních pojmů - evangelizace, víra a charakteristiky současné společnosti. K tomu patří také úvahy o dnešní cestě církve a o laicích jako ... Milí přátelé, příští středu se měl konat knižní salón nad knihami O ... víře a o naději v Teologické sumě Tomáše Akvinského. Salón opět proběhne distanční formou, Tomáš Machula, překladatel obou svazků, už pro nás chystá nahrávku. O víře v Teologické sumě - Akvinský Tomáš - Naše jednání, má-li být etické, musí být primárně řízeno intelektem, a to jak na rovině přirozené, tak na rovině nadpřirozené, kde je rozum osvícen vírou. V traktátu o víře (STh II-II, q. 1-16) se Tomáš ted...

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Akvinský
DIMENZE
7,74 MB
NÁZEV SOUBORU
O víře v Teologické sumě.pdf

POPIS

Naše jednání, má-li být etické, musí být primárně řízeno intelektem, a to jak na rovině přirozené, tak na rovině nadpřirozené, kde je rozum osvícen vírou. V traktátu o víře (STh II-II, q. 1–16) se Tomáš tedy nejprve ptá po definici víry, zkoumá její úkony, dary Ducha svatého, které k ní patří, a nakonec hříchy a přikázání týkající se víry. Pomůže nám mimo jiné vyjasnit vztah „víry a skutků“, který se stal významným kontroverzním tématem v dějinách církve.

Chcete si přečíst knihu?O víře v Teologické sumě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Akvinský. Číst O víře v Teologické sumě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY