Českoslovenští prezidenti

Českoslovenští prezidenti - Marie Ryantová, | I15cajalco.com

...rezidentem.V této funkci setrval neuvěřitelných 14 let - nejvíce po T ... Českoslovenští a čeští prezidenti #100letČESKOSLOVENSKA ... ... . G. Masarykovi. Českoslovenští prezidenti v hrané filmové a televizní tvorbě Ústav pro studium totalitních režimů ... Českoslovenští prezidenti. Když Česká mincovna otevírala v květnu roku 2014 sérii zlatých dukátů věnovanou československým prezidentům, uvědomovala si, jak kontroverzní toto téma pro mnohé může být. Edvard Beneš. Edvard Beneš (28. května 1884 Kožlany - 3. září 194 ... Prezidenti 1918 - 2009 ... . Edvard Beneš. Edvard Beneš (28. května 1884 Kožlany - 3. září 1948 Sezimovo Ústí) byl druhý československý president v letech 1935-1948 (resp. v letech 1935-1938, v období druhé republiky a okupace v letech 1938-1945 byl v exilu, v letech 1940-1945 jako prezident v exilu, dále prezidentem v letech 1945-1948). Českoslovenští prezidenti. Dějiny naší země mají své šťastné okamžiky a stejně tak i místa vysloveně tragická. V každém období stál v čele státu někdo, kdo nesl zodpovědnost za jeho vzlety i pády. V naší československé historii to byli prezidenti, ... Kniha Českoslovenští prezidenti byla inspirována úspěšným titulem Čeští králové (Paseka 2009) a stejně jako ona přináší populární formou nejnovější poznatky v podání předních odborníků zabývajících se jednotlivými vrcholnými politiky. Jedenáct kapitol tak postupně představí zakladatele státu Tomáše ... Většina textů knihy Českoslovenští prezidenti vychází z přednášek pronesených v letech 2010-2011 v rámci cyklu uspořádaného Sdružením historiků ČR - Historickým klubem 1872 v Nové budově Národního muzea v Praze. Autorský tým však nakonec pracoval pod vedením historičky Marie Ryantové v poněkud jiném složení. Dobrý den, vítejte u videa ke 100 letům od vzniku Československa. Ve videu uvidíte fotografie všech československých a českých prezidentů spolu s daty naroze... Č. Portrét Jméno Nástup do úřadu Opuštění úřadu Strana Vlády 1. Marián Čalfa: 10. prosince 1989: 2. července 1992: Verejnosť proti násiliu / Komunistická strana Československa : Vláda národního porozumění (10. prosince 1989 - 27. června 1990) Vláda národní oběti (27. června 1990 - 2. července 1992) : 2. Českoslovenští prezidenti Od vzniku samostatného Československa v roce 1918 se v roli hlavy státu vystřídalo devět prezidentů. Prvním z nich byl Tomáš Garrigue Masaryk, posledním pak, od roku 1989 do doby rozpadu společného státu Čechů a Slováků v roce 1992, Václav Havel. Obsah knihy: Moji českoslovenští prezidenti - 2. vydání. Císař na Hrad" znělo před volbou prezidenta v roce 1968 jarní Prahou a skandovali to především studenti a umělci, neboť nositel tohoto jména působil p...

INFORMACE

AUTOR
Marie Ryantová,
DIMENZE
12,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Českoslovenští prezidenti.pdf

POPIS

Jak se zrodil československý stát a proč musel zaniknout? Čeho se bál Klement Gottwald? Byl Ludvík Svoboda sovětským agentem? Jací byli českoslovenští prezidenti lidé? Jak prožívali svoji moc a odpovědnost a jak je změnila? V čele Československé republiky stálo za dobu její poměrně krátké existence devět osobností, jejichž různorodý profil odráží peripetie, kterým byl tento státní útvar během bouřlivého dvacátého století vystaven. Dějiny – jejich zvraty a dobové ideologické tlaky – se podepsaly i na reflexi hlav státu a proměnách jejich obrazu v pojetí historiků i školních osnov. Zamlčena musela zůstat fakta nejen ze života obou prezidentů první republiky, ale paradoxně i prezidentů komunistických, a tak se stalo, že mnohé z této již uzavřené kapitoly našich dějin stále ještě čeká na odborné zpracování. Snad proto, že nejde o úkol snadný, se souhrnné pojednání o manželkách prezidentů objevilo na knižním trhu dřív, než byl vydán vůbec první soubor prezidentských medailonů. Kniha Českoslovenští prezidenti byla inspirována úspěšným titulem Čeští králové (Paseka 2009) a stejně jako ona přináší populární formou nejnovější poznatky v podání předních odborníků zabývajících se jednotlivými vrcholnými politiky. Jedenáct kapitol tak postupně představí zakladatele státu Tomáše Garrigua Masaryka, všechna funkční období Edvarda Beneše včetně jeho exilového působení, tragický úděl Emila Háchy, osud pěti komunistických vládců i krátké tříleté prezidentské období Václava Havla, které tento úsek dějin uzavírá. Zbývající desetileté první dějství naší současnosti, tedy Havlovo české prezidentství, mezi témata této knihy již nepatří. Většina textů knihy Českoslovenští prezidenti vychází z přednášek pronesených v letech 2010–2011 v rámci cyklu uspořádaného Sdružením historiků ČR – Historickým klubem 1872 v Nové budově Národního muzea v Praze. Autorský tým však nakonec pracoval pod vedením historičky Marie Ryantové v poněkud jiném složení. Prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka pojednává Vratislav Doubek, tři životní etapy Edvarda Beneše Robert Kvaček, Jan Němeček a Jindřich Dejmek, o Emilu Háchovi píše Josef Tomeš. Prezidentské působení Klementa Gottwalda, Antonína Novotného a Ludvíka Svobody zpracovává Jiří Pernes, Antonínu Zápotockému se věnuje Jiří Kocian a komunistickou kapitolu československých dějin uzavírá Gustávem Husákem Zdeněk Doskočil. Tříletým působením Václava Havla v roli československého prezidenta se v knize zabývá Daniel Kaiser.

Chcete si přečíst knihu?Českoslovenští prezidenti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Ryantová,. Číst Českoslovenští prezidenti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY