Lidé ze Starých Hamrů ve 20. století: Valašské hory jsou naše otčina

Lidé ze Starých Hamrů ve 20. století: Valašské hory jsou naše otčina - Josef Bieberle | I15cajalco.com

...sti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih ... PDF Těšínsko ... . Lidé ze Starých Hamrů ve 20. století - Bieberle Josef - Knížka popisuje životní každodennost beskydských horalů na horní Ostravici v údolní enklávě Hamry - Říky na pomezí obcí Staré Hamry a Bílá a jejich letních hostů v období 1963 - 1994. Dále chara Vyžadované informace jsou označeny * Your Rating Your ... Lidé ze Starých Hamrů ve 20. století: Valašské hory jsou naše otčina. Jo ... PDF Těšínsko ... . století: Valašské hory jsou naše otčina. Josef Bieberle Regionáln ... Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Publikace se věnuje problematice proměny významného odvětví potravinářství - pivovarnictví. Na příkladu průmyslového Ostravska sleduje proces zprůmyslnění piva, tedy přechod z řemeslné malovýroby k jeho moderní tovární průmyslové produkci. Analyzuje majetkoprávní a vlastnické vztahy k pivovarským podnikům a jejich změny v návaznosti na široce pojatý proces ... Lidé ze Starých Hamrů ve 20. století: Valašské hory jsou naše otčina Josef Bieberle pdf Liliane Giraudon Srstí Linda Eyrová Jak naučit děti hodnotám: Poctivost, odvaha, mírumilovnost, sebedůvěra, sebekázeň, věrnost, spolehlivost, úcta, láska, citlivost, přátelskost, spravedlnost 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. Knihkupectví ... Lidé ze Starých Hamrů ve 20. století Valašské hory jsou naše otčina Autor: Josef Bieberle. Lidé ze Starých Hamrů ve 20. století: Valašské hory jsou naše otčina Josef Bieberle kniha online Lionel Aspo: O stavu současné Anglie Martin Amis kniha Lisa Rogaková Muž, který stvořil...

INFORMACE

AUTOR
Josef Bieberle
DIMENZE
11,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Lidé ze Starých Hamrů ve 20. století: Valašské hory jsou naše otčina.pdf

POPIS

Knížka popisuje životní každodennost beskydských horalů na horní Ostravici v údolní enklávě Hamry - Říky na pomezí obcí Staré Hamry a Bílá a jejich letních hostů v období 1963 - 1994. Dále charakterizuje turistické trasy Moravskoslezských Beskyd v oblasti Zadních hor mezipásmem Předních hor na severu (Radhošť - Kněhyně - Čertův mlýn - Smrk - Lysá hora a Travný) a hraničním pásmem se Slovenskem na jihu (Vysoká - Třeštík – Bumbálka – Beskyd – Bobek - Konečná – Baraní - Bílý kříž). Konečně pak představuje prázdninové návštěvy někdejších autorových žáků, přátel a vědeckých spolupracovníků v období tzv. normalizace (rezistenční skupina JUDr. Zdeňka Flajzara). Jde o rozsáhlejší ilustrovaný historický fejeton, vypovídající o dlouhodobé spolupráci beskyských horalů se skupinou východočeských, středomoravských, slezských a středoslovenských intelektuálů při budování"nových" Starých Hamrů po výstavbě údolní přehrady Šance – Řečice a o formách odporu skupiny demokratických intelektuálů postižených perzekucí normalizačního režimu let 1969 – 1989.

Chcete si přečíst knihu?Lidé ze Starých Hamrů ve 20. století: Valašské hory jsou naše otčina ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Bieberle. Číst Lidé ze Starých Hamrů ve 20. století: Valašské hory jsou naše otčina Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY