Dcery nové doby: Sága jednoho století - díl první

Dcery nové doby: Sága jednoho století - díl první - Carmen Kornová | I15cajalco.com

...rývá celé 20. století. Po vydání v roce 2016 se kniha v Německu podle žebříčku časopisu Der Spiegel stala bestsellerem a udržela se na první příčce více než rok; podobného úspěchu dosáhla i v Itálii ... Na usvite nove doby | Sleviste.cz ... . Dcery nové doby. Sága jednoho století, 1. díl Autorka: Carmen Kornová Přeložila: Zlata Kufnerová. Počet stran: 416 Vazba: brožovaná Formát: 122×197 mm ISBN: 978-80-7260-436-4 Doporučená cena: 397 Kč . Knihu Dcery nové doby vydalo nakladatelství Prostor. Můžete si přečíst ukázku Carmen Kornová - Dcery nové doby ... Knížka je prvním dílem trilogie Sága jednoho století a měla by tedy postihnout celé 20. ... Sága jednoho století: Dcery nové doby - Carmen Korn ... ... . Knihu Dcery nové doby vydalo nakladatelství Prostor. Můžete si přečíst ukázku Carmen Kornová - Dcery nové doby ... Knížka je prvním dílem trilogie Sága jednoho století a měla by tedy postihnout celé 20. století. Tento první díl končí v r. 1948. Časově se děj posunuje ve skocích po dvou až třech letech (každému roku jsou věnovány dvě kapitoly) ... Dcery nové doby - Kornová Carmen - Příběh čtyř přítelkyň narozených kolem roku 1900 a žijících v Hamburku je bohatou rodinnou ságou odvíjející se na pozadí dvou světových válek a tragických německých dějin 20. století. Pomáhat na svět nové - mírumil Dcery nové doby jsou prvním dílem trilogie, která pokrývá celé 20. století. Po vydání v roce 2016 se kniha v Německu podle žebříčku časopisu Der Spiegel stala bestsellerem a udržela se na první příčce více než rok; podobného úspěchu dosáhla i v Itálii. Její autorka Carmen Kornová bývá označována jako ... Kupte knihu Dcery nové doby. Sága jednoho století - díl první - s 27% slevou v e-shopu za 290 Kč v knihkupectví Booktook.cz Světová literatura 1. poloviny 20. století Charakteristika doby dobíhá atmosféra secesního stylu (přelomu století) nové umělecké směry jsou ve 20. a 30. letech 20. stol. rozšířeny a dostávají novou podobu 1. světová válka bezohledně smetla všechny dosavadní zvyklosti v morálce, politice, kultuře… Dcery nové doby jsou prvním dílem trilo­gie, která pokrývá celé 20. století. Po vydání v roce 2016 se kniha v Německu podle žebříčku časopisu Der Spiegel stala bestsellerem a udržela se na první příčce více než rok; podobného úspěchu dosáhla i v Itálii. Její autorka Carmen Kornová bývá označována jako ... První díl Dcer nové doby se odehrává od konce první světové války do poloviny století v Hamburku, městě, které dnes už v podobě, jak ji líčí román, neexistuje. I díky výborné znalosti místopisu, brilantně zachycené celospolečenské náladě a propracované psychologii nesklouzává sága k přílišné nostalgii ani ... Dcery nové doby. Sága jednoho století - díl první. Praha : Prostor, 2020. 409 s. V knize se odráží celospolečenská nálada popisovaného období. Díky propracované psychologii postav má dílo vysokou literární úroveň. Vypráví o síle čtyř žen v nejtemnějším období Německa. Přítelkyně, narozené kolem roku 1900 v ......

INFORMACE

AUTOR
Carmen Kornová
DIMENZE
3,10 MB
NÁZEV SOUBORU
Dcery nové doby: Sága jednoho století - díl první.pdf

POPIS

Příběh čtyř přítelkyň narozených kolem roku 1900 a žijících v Hamburku je bohatou rodinnou ságou odvíjející se na pozadí dvou světových válek a tragických německých dějin 20. století. Pomáhat na svět nové – mírumilovné – generaci je cílem Henny Godhusenové, která se zjara 1919 začíná na hamburské ženské klinice Finkenau školit na porodní asistentku. Je jí právě devatenáct, má však už za sebou světovou válku. Nyní je konečně mír a Henny pociťuje velkou touhu po životě. Její osudy se prolínají s osudy tří žen: její rebelantské kamarádky z dětství a kolegyně Käthe, Idy, dcery ze zámožné rodiny, a mladé učitelky Liny. A my můžeme s napětím sledovat, jak se tyto rozdílné ženy vyrovnávají s ne vždy snadným osobním životem, nástupem nacismu, zvraty světové politiky a nakonec i druhou světovou válkou. Dcery nové doby jsou prvním dílem trilogie, která pokrývá celé 20. století. Po vydání v roce 2016 se kniha v Německu podle žebříčku časopisu Der Spiegel stala bestsellerem a udržela se na první příčce více než rok; podobného úspěchu dosáhla i v Itálii. Její autorka Carmen Kornová bývá označována jako „německá Ferrante“.

Chcete si přečíst knihu?Dcery nové doby: Sága jednoho století - díl první ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Carmen Kornová. Číst Dcery nové doby: Sága jednoho století - díl první Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY