Perlorodky

Perlorodky - Jiří Stránský | I15cajalco.com

... přání v perlorodce, nebo chcete-li perla štěstí ... Lovci Perel ... ... Záchrana perlorodky říční, jako volně žijícího živo čicha, nemůže probíhat mimo její přirozené lokality. Umělé kultivace by mohly způsobit degradaci populací. Stejně tak ochrana lokalit a zlepšování stavu biotopu není možná bez p řítomnosti druhu samotného, který je jediným Zbarvení těchto perel rovněž ovlivňuje zbarvení pysků perlorodky, které dorůstají až do velikosti 35 cm. Perlorodka může být nukleována maximálně 3x v p ... Perlorodka říční | Perlorodka říční ... . Perlorodka může být nukleována maximálně 3x v průběhu mnoha let a ve většině případů pouze jedním jádrem. Klasifikace perel: systém A-D, možno též systém A - AAA. Korálky jsou staré jako lidstvo samo.Korálky zdůrazňovaly společenské postavení, sloužily odedávna jako ozdoba něžného pohlaví i jako hodnotné platidlo. Dodnes jsou korálky neocenitelným materiálem pro historiky, kteří se snaží porozumět kulturám a společnostem z dějin lidstva....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Stránský
DIMENZE
5,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Perlorodky.pdf

POPIS

Jiří Stránský je autor u dětímimořádně oblíbený. V PEN klubu se pořádají velmi často čtení pro děti a Jiří Stránský se jich s velkou chutí účastní nejen při četbě z vlastních knížek, které pro děti napsal. Tento román pro kluky (a trochu i pro holky) vznikl také z dopisů Jiřího Stránského z vězení, a to synovi Martinovi, který se bez táty doma pomalu blížil pubertě – aby věděl, že když člověk opravdu hodně chce, dokáže změnit skoro všechno na světě. Poutavé vyprávění o malém Ivanovi, který uteče z děcáku a ujmou se ho vodní skauti (tehdy, začátkem 70. let už zase zakázaní), a vychovávají ho k lásce ke svobodě, pevným zásadám a bratrství. Perlorodky ilustroval skvělý Matěj Forman, takže po Povídačkách pro Klárku a Povídačkách pro moje slunce byla touto třetí knihou završena úspěšná spolupráce obou výjimečných autorů.

Chcete si přečíst knihu?Perlorodky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Stránský. Číst Perlorodky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY