Bukurešť. Prach a krev

Bukurešť. Prach a krev - Margo Rejmer | I15cajalco.com

...en čas. Bukurešť. Prach a krev (Hardcover) Published December 24th 2015 by Máj, Dokořán Hardcover, 216 pages Author(s): ... Bukurešť? Prach, krv a smútok za diktátorom - Denník N ... ... Bukareszt. Kurz i krew (ebook) Published September 11th 2013 by Czarne ebook Author(s): Małgorzata Rejmer. ISBN13: 9788375366587 ... Bukurešť. Prach a krev. Dokořán / Jaroslava Jiskrová - Máj. Margo Rejmer / Bukurešť . Prach a krev. Závidím autorce její vztah k Bukurešti. Naším jménem . se sblížila s jejími obyvateli, například s lidmi, kteří jedí . čokoládové tyčinky propagovan ... Kniha: Bukurešť - Małgorzata Rejmerová | Knihy.ABZ.cz ... . Naším jménem . se sblížila s jejími obyvateli, například s lidmi, kteří jedí . čokoládové tyčinky propagované „sladkým Ceauşescem" a sní o jeho návratu. V podání ... Margo Rejmer: Bukurešť. Prach a krev. Vydalo nakladatelství Dokořán a Jaroslava Jiskrová - Máj, Praha 2015, přeložila Jarmila Horáková. Publikace tohoto textu je součástí projektu ÚMV: „Podpora veřejné debaty o aktuálních tématech týkajících se Polské republiky" a byla podpořena Česko-polským fórem. Bukurešť památky B Travel - Levné ubytování Bukurešť, Hotely v Bukurešt . Bukurešť. Bukurešť je největší a zároveň hlavní město Rumunska, a také jeho kulturním, hospodářským a politickým centrem země, pyšnící se zvláštními a výhradními právy na rozdíl od.. Bukurešť od Małgorzata Rejmerová v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky....

INFORMACE

AUTOR
Margo Rejmer
DIMENZE
12,32 MB
NÁZEV SOUBORU
Bukurešť. Prach a krev.pdf

POPIS

Tématem knihy Bukurešť. Prach a krev není pouze jedno město, ale také rumunská společnost jako celek – se všemi jejími pohnutými osudy, historickými zvraty a traumaty, které pramení z meziválečného období i z nedávné minulosti. Autorka v řadě citlivě až lyricky načrtnutých příběhů kombinovaných s čistými fakty a statistikami dokáže jít až na dřeň, míří přímo do bolavého místa. Ceauşescův režim poznamenal životy Rumunů hlouběji, než by se z pouhého výčtu nedostatků v mnoha různých oblastech mohlo zdát. Velká část knihy je věnována také vzdálenější rumunské minulosti – zde hrají důležitou roli i motivy tradované v lidových baladách – protože bez ní by jen stěží bylo možné pochopit současnost se všemi jejími paradoxy. V závěrečné bilanci dochází Margo Rejmer k závěru, že na Bukurešti není snadné najít něco krásného. Je jako tamní nedělní zákusky: sice sladká, ale má hořkou polevu. Jakmile ovšem jednou ochutnáte, musíte se stále znovu vracet. Kniha byla v Polsku nominována mimo jiné i na cenu Niké. Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Jaroslava Jiskrová - Máj.

Chcete si přečíst knihu?Bukurešť. Prach a krev ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Margo Rejmer. Číst Bukurešť. Prach a krev Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY