Lýsistraté

Lýsistraté - Aristofanés | I15cajalco.com

...i ve fyzické podobě na CD i LP (vinyl) ... Staroveká literatúra Cvičné prostredia ... . Ukázky zdarma! LP Supraphonu 1 18 1655 vydané v roce 1976 přineslo svým posluchačům záznam výňatků ze třech z nich ( Žáby, Jezdci a Lýsistraté). Na jejich nahrávkách v režii Ivana Weisse a Jaromíra Pleskota se podíleli Josef Kemr, Stanislav Fišer, Čestmír Řanda, Ladislav Peček, Miloš Nedbal, Jana Hlaváčová, klára Jerneková, Sylva ... Děj komedie se odehrává v Athéná ... Staroveká literatúra Cvičné prostredia ... ... Děj komedie se odehrává v Athénách, kde se Lýsistraté (v překladu žena, která rozpouští vojska) rozhodne ukončit dvacetiletou válku sužující Řecko. Svolá proto sněm všech žen ze země a nastíní jim svůj plán: ženy mají svým mužům odpírat manželské povinnosti, dokud muži nepřestanou s bojem. LP Supraphonu 1 18 1655 vydané v roce 1976 přineslo svým posluchačům záznam výňatků ze třech z nich ( Žáby, Jezdci a Lýsistraté). Na jejich nahrávkách v režii Ivana Weisse a Jaromíra Pleskota se podíleli Josef Kemr, Stanislav Fišer, Čestmír Řanda, Ladislav Peček, Miloš Nedbal, Jana Hlaváčová, klára Jerneková, Sylva ......

INFORMACE

AUTOR
Aristofanés
DIMENZE
12,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Lýsistraté.pdf

POPIS

LýsistratéAristofanés U nás nejčastěji uváděná komedie starořeckého dramatika patří mezi klenoty antické literatury. Titulní hrdinka hry Lýsistraté přesvědčí athénské, spartské a další ženy z řeckých států, které se účastní Peloponéské války, aby přinutily své muže k uzavření míru. Její nápad odmítnout mužům naplnění jejich erotických tužeb vede po všech peripetiích k vítěznému cíli. Hra vychází v tradičním překladu Ferdinanda Stiebitze jak 148. svazek edice D.

Chcete si přečíst knihu?Lýsistraté ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Aristofanés. Číst Lýsistraté Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY