Pád Gondolinu

Pád Gondolinu - J. R. R. Tolkien | I15cajalco.com

...o Gondolin. Pád Gondolinu Čtenáři Hobita a Pána prstenů vědí, že J ... Songs of Middle-earth - Songs ... . R. R. Tolkien zasadil své příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny sahají do mnohem hlubší minulosti. Některé příběhy z dávnověku Tolkienova světa známe zdíky úsilí jeho syna Christophera, který otcovy příběhy rekonstruuje z rukopisných verzí. Po Silmarillionu, Nedokončených příbězích a Húrinových dětech tak nyní přichází Pád Gondolinu, pojedávající o boji dvou nesmiřitelných mocností: Morgotha, který je vtělením zla, a Ulma, Pána vod, který je druhým nejmocnějším z božských Valar. Morgoth usiluje o zničení města Gondolin, jež vystavěli Noldor ... P ... Songs of Middle-earth - Songs ... . Morgoth usiluje o zničení města Gondolin, jež vystavěli Noldor ... Pád Gondolinu 4.5 2 recenze Čtenáři Hobita a Pána prstenů vědí, že J. R. R. Tolkien zasadil tyto příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny sahají do mnohem hlubší minulosti. Pád Gondolinu. J. R. R. Tolkien; rok vydání - 2019. Koupit v Kosmasu Doporučená cena je 298 K č. Čtenáři Hobita a Pána prstenů vědí, že J. R. R. Tolkien zasadil tyto příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny sahají do mnohem hlubší minulosti. ... Kupte knihu Pád Gondolinu od J.R.R. Tolkien, Alan Lee (ilustrácie) na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % The Fall of Gondolin was the battle between the forces of Gondolin under King Turgon and Morgoth, after Maeglin had betrayed the city's hidden location to the enemy. This battle took the lives of most of the Gondolindrim, and of Turgon and his captains. However, some few managed to escape the through a secret passage, notably Tuor, Idril, and their son Eärendil. The seeds of Gondolin's fall ... Po Silmarillionu, Nedokončených příbězích a Húrinových dětech tak nyní přichází Pád Gondolinu, pojedávající o boji dvou nesmiřitelných mocností: Morgotha, který je vtělením zla, a Ulma, Pána vod, který je druhým nejmocnějším z božských Valar. The Hobbit: The Battle Of The Five Armies - The Last Goodbye - Billy Boyd (Official Music Video) - Duration: 4:22. WaterTowerMusic Recommended for you 27.07.2016 Beren and Lúthien being recorded Hopefully good news for all those attending this year'...

INFORMACE

AUTOR
J. R. R. Tolkien
DIMENZE
8,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Pád Gondolinu.pdf

POPIS

Čtenáři Hobita a Pána prstenů vědí, že J. R. R. Tolkien zasadil tyto příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny sahají do mnohem hlubší minulosti. Některé příběhy z dávnověku jeho světa známe zdíky úsilí Christophera Tolkiena, který otcovy příběhy rekonstruuje z rukopisných verzí. Po Silmarillionu, Nedokončených příbězích a Húrinových dětech tak nyní přichází Pád Gondolinu, pojedávající o boji dvou nesmiřitelných mocností: Morgotha, který je vtělením zla, a Ulma, Pána vod, který je druhým nejmocnějším z božských Valar. Morgoth usiluje o zničení města Gondolin, jež vystavěli Noldor, elfové, kteří se vzepřeli bohům a opustili bájný Valinor. Jeho úhlavním nepřítelem je Turgon, vládce Gondolinu, ukrytého před Morghothem mocí kouzel. Ulmo své záměry prosazuje skrze Tuora, kterého dovede do Gondolinu, kde Tuor dosáhne významného postavení, ožení se s Turgonovou dcerou a zplodí s ní syna Eärendila. Když se v Gondolinu najde zrádce a Morgoth město najde a zničí, Tuorovi i s rodinou se podaří uprchnout; jeho potomkové pak účinkují v pozdějších obdobích tolkienovské mytologie - například jeho vnuk Elrond, kterého známe z bojů o Prsten.

Chcete si přečíst knihu?Pád Gondolinu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor J. R. R. Tolkien. Číst Pád Gondolinu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY