De grammatico. Úvod do dialektiky

De grammatico. Úvod do dialektiky - Anselm z Canterbury | I15cajalco.com

... za úvod do dialektiky. The paper deals with the dialectical dimension of the dialogue De grammatico written by Anselm of Canterbury during his stay in the Abbey of Le Bec ... PDF Anselmův Dialog De Grammatico Jako Úvod Do Dialektiky ... . This dialogue between the teacher and the student addresses the question: How grammaticus is both a Anselm z Canterbury (1033-1109) je jednou z nejvýraznějších osobností intelektuálního světa konce 11. století, za což si vysloužil vznosné označení Otec scholastiky. V této publikaci vychází vůbec poprvé český překlad jeho dialogu "De grammatico", který on sám označil za úvod do dialektiky. O čem je kniha De grammatico? A ... PDF OBSAH - Ostravská univerzita ... . V této publikaci vychází vůbec poprvé český překlad jeho dialogu "De grammatico", který on sám označil za úvod do dialektiky. O čem je kniha De grammatico? Anselm z Canterbury (1033-1109) je jednou z nejvýraznějších osobností intelektuálního světa konce 11. století, za což si vysloužil vznosné označení Otec scholastiky. V této publikaci vychází vůbec poprvé český překlad jeho dialogu "De grammatico", který on sám označil za úvod do dialektiky. De grammatico. Úvod do dialektiky Anselm z Canterbury. Anselm z Canterbury (1033-1109) je jednou z nejvýraznějších osobností intelektuálního světa konce 11. století, za což si vysloužil vznosné označení Otec scholastiky. V této publikaci vychází vůbec poprvé český překlad jeho dialogu "De grammatico", který on sám ... II. Dialog De grammatico 30 II.1. Datace 31 II.2. Zdroje 37 II.3. obsah 43 II.4. Úvod do dialektiky 59 II.5. Komentář k Aristotelovým Kategoriím 88 II.6.émantika s 103 III. Závěr 139 Anselm z Canterbury: De grammatico 143 překladatelská poznámka 143 De grammatico (latinský a český text) 144 Přílohy 215 Other articles where De grammatico is discussed: history of logic: St. Anselm and Peter Abelard: …discussed semantical questions in his De grammatico and investigated the notions of possibility and necessity in surviving fragments, but these texts did not have much influence. More important was Anselm's general method of using logical techniques in theology. ANSELMŮV DIALOG DE GRAMMATICO JAKO ÚVOD DO DIALEKTIKY MAREK OTISK, Katedra filozofie, Filozofická fakulta Ostravské univerzity, ČR OTISK, M.: Anselm's Dialogue De grammatico as an Introduction to Dialectics FILOZOFIA 73, 2018, No 7, pp. 566 - 579 The paper deals with the dialectical dimension of the dialogue De grammatico De grammatico. Úvod do dialektiky - Anselm z Canterbury . Anselm z Canterbury (1033-1109) je jednou z nejvýraznějších osobností intelektuálního světa konce 11. století, za což si vysloužil vznosné označení Otec scholast...

INFORMACE

AUTOR
Anselm z Canterbury
DIMENZE
9,97 MB
NÁZEV SOUBORU
De grammatico. Úvod do dialektiky.pdf

POPIS

Anselm z Canterbury (1033–1109) je jednou z nejvýraznějších osobností intelektuálního světa konce 11. století, za což si vysloužil vznosné označení Otec scholastiky. V této publikaci vychází vůbec poprvé český překlad jeho dialogu "De grammatico", který on sám označil za úvod do dialektiky. Edici předchází rozsáhlejší úvodní studie, v níž je stručně představen autor spisu i přeložené dílo, přičemž podrobněji jsou probrána vybraná témata, jimž Anselm ve svém nedlouhém díle věnoval pozornost.

Chcete si přečíst knihu?De grammatico. Úvod do dialektiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anselm z Canterbury. Číst De grammatico. Úvod do dialektiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY