Město hráze

Město hráze - Magdalena Šipka | I15cajalco.com

...sobní občanské angažovanosti na poli sexuálních i etnických menšin a práva na město ... Město Bystřice - Posts | Facebook ... . Současně je to sbírka hluboce intimní a svým zacházením s básnickými obrazy bytostně lyrická. Tuto intimní rovinu autorka neustále prolamuje a ... Město vypisuje výběrové řízení na firmu, která provede generální rekonstrukci centrálního pracoviště knihovny K3 v Novém Bohumíně. Rozhodli o tom radní v pondělí 11. května. Padl také verdikt k znovuotevření mateřs ... Kniha: Město hráze - Magdalena Šipka | Knihy.ABZ.cz ... . Rozhodli o tom radní v pondělí 11. května. Padl také verdikt k znovuotevření mateřských škol, za dodržení hygienických podmínek se do nich děti budou moci vrátit od pondělí 25 ... Čtyřhektarový rybník, který město neřešilo desítky let, se o větší zásah přihlásil po povodních v červnu 2013. Nápor velké vody tehdy hráz značně poškodil. Díky příslibu dotace se město loni vrhlo na odbahnění, opravu hráze a revitalizaci okolí rybníka. Sbírka Město hráze je jejím knižním debutem. Prakticky souběžně s tím vyšel i překlad z dílny Magdaleny Šipky: konkrétně výbor z díla německé teoložky a aktivistky Dorothee Sölle pod názvem Daruj mi dar plačícího boha. Obálka sbírky Město hráze, repro: Malvern. Natočili: Ondřej Mazura a Josef Chuchma Debutová básnická sbírka Město hráze básnířky, teoložky a aktivistky Magdaleny Šipky zahrnuje 31 rozsahem spíše kratších, poetikou a obsahem ovšem hutných básní. Ve sbírce se hojně objevují angažované motivy, poezie Šipky čerpá z autorčiny osobní občanské angažovanosti na poli sexuálních i etnick Debutová básnická sbírka Město hráze básnířky, teoložky a aktivistky Magdaleny Šipky zahrnuje 31 rozsahem spíše kratších, poetikou a obsahem ovšem hutných básní. Ve sbírce se hojně objevují angažované motivy, poezie Šipky čerpá z autorčiny osobní občanské angažovanosti na poli sexuálních i etnických menšin a ... · Masáž hráze. Dalším způsobem, díky kterému můžete předejít nastřižení - nutno dodat, že se i v dnešní době používá až příliš často a mnohdy dokonce v případech, kdy to ani nutné - je masáž hráze. Tu je dobré provádět od 34. týdne těhotenství, některé maminky tuto masáž k masáži využívají ... Město Příbram. O mě...

INFORMACE

AUTOR
Magdalena Šipka
DIMENZE
6,83 MB
NÁZEV SOUBORU
Město hráze.pdf

POPIS

Debutová básnická sbírka Město hráze básnířky, teoložky a aktivistky Magdaleny Šipky zahrnuje 31 rozsahem spíše kratších, poetikou a obsahem ovšem hutných básní. Ve sbírce se hojně objevují angažované motivy, poezie Šipky čerpá z autorčiny osobní občanské angažovanosti na poli sexuálních i etnických menšin a práva na město. Současně je to sbírka hluboce intimní a svým zacházením s básnickými obrazy bytostně lyrická. Tuto intimní rovinu autorka neustále prolamuje a překračuje hranice. Básně Magdaleny Šipky se vždy obracejí k „ty“, jsou vždy oslovením, nebo jakýmsi listem pro čtenáře, dopisem možná milostným. Tato prolnutí mají u básnířky nezřídka extatický charakter, který je diktován jejím silně duchovním, mystickým zázemím.

Chcete si přečíst knihu?Město hráze ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Magdalena Šipka. Číst Město hráze Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY