Pád Gondolinu

Pád Gondolinu - J. R. R. Tolkien | I15cajalco.com

...lmům líbí a snad vás i potěší. :) Tento díl je sice kvalitou slabší, ale ... Songs of Middle-earth - Songs ... ... Pád Gondolinu. Maeglin, syn Turgonovy sestry Aredhel, vyšel proti zákazu krále tajnou chodbou ven ze Skrytého království, byl zajat skřety a zradil Gondolin Morgothovi, pak se vrátil do města. Roku 510 Morgothovo vojsko vlkodlaků s balrogy a draky napadlo Gondolin. Pád Gondolinu Čtenáři Hobita a Pána prstenů vědí, že J. R. R. Tolkien zasadil své příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny s ... Songs of Middle-earth - Songs ... . R. R. Tolkien zasadil své příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny sahají do mnohem hlubší minulosti. Některé příběhy z dávnověku Tolkienova světa známe zdíky úsilí jeho syna Christophera, který otcovy příběhy rekonstruuje z rukopisných verzí. Po Silmarillionu, Nedokončených příbězích a Húrinových dětech tak nyní přichází Pád Gondolinu, pojedávající o boji dvou nesmiřitelných mocností: Morgotha, který je vtělením zla, a Ulma, Pána vod, který je druhým nejmocnějším z božských Valar. Morgoth usiluje o zničení města Gondolin, jež vystavěli Noldor ... Pád Gondolinu 4.5 2 recenze Čtenáři Hobita a Pána prstenů vědí, že J. R. R. Tolkien zasadil tyto příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny sahají do mnohem hlubší minulosti. Pád Gondolinu. J. R. R. Tolkien; rok vydání - 2019. Koupit v Kosmasu Doporučená cena je 298 K č. Čtenáři Hobita a Pána prstenů vědí, že J. R. R. Tolkien zasadil tyto příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny sahají do mnohem hlubší minulosti. ... Kupte knihu Pád Gondolinu od J.R.R. Tolkien, Alan Lee (ilustrácie) na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % The Fall of Gondolin was the battle between the forces of Gondolin under King Turgon and Morgoth, after Maeglin had betrayed the city's hidden location to the enemy. This battle took the lives of most of the Gondolindri...

INFORMACE

AUTOR
J. R. R. Tolkien
DIMENZE
11,96 MB
NÁZEV SOUBORU
Pád Gondolinu.pdf

POPIS

Čtenáři Hobita a Pána prstenů vědí, že J. R. R. Tolkien zasadil tyto příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny sahají do mnohem hlubší minulosti. Některé příběhy z dávnověku jeho světa známe zdíky úsilí Christophera Tolkiena, který otcovy příběhy rekonstruuje z rukopisných verzí. Po Silmarillionu, Nedokončených příbězích a Húrinových dětech tak nyní přichází Pád Gondolinu, pojedávající o boji dvou nesmiřitelných mocností: Morgotha, který je vtělením zla, a Ulma, Pána vod, který je druhým nejmocnějším z božských Valar. Morgoth usiluje o zničení města Gondolin, jež vystavěli Noldor, elfové, kteří se vzepřeli bohům a opustili bájný Valinor. Jeho úhlavním nepřítelem je Turgon, vládce Gondolinu, ukrytého před Morghothem mocí kouzel. Ulmo své záměry prosazuje skrze Tuora, kterého dovede do Gondolinu, kde Tuor dosáhne významného postavení, ožení se s Turgonovou dcerou a zplodí s ní syna Eärendila. Když se v Gondolinu najde zrádce a Morgoth město najde a zničí, Tuorovi i s rodinou se podaří uprchnout; jeho potomkové pak účinkují v pozdějších obdobích tolkienovské mytologie - například jeho vnuk Elrond, kterého známe z bojů o Prsten.

Chcete si přečíst knihu?Pád Gondolinu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor J. R. R. Tolkien. Číst Pád Gondolinu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY