Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres

Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres - Jean Giono | I15cajalco.com

...n France and met an extraordinary character: Elzéar Bouffier ... Jean Giono - L'homme qui plantait des arbres ... . ... "L`homme qui plantait des arbres") Muž, který sázel stromy ("kolibřík") Autor: Giono, Jean Nakladatel: Literární čajovna Suzanne Rena EAN: 9788086653129 ISBN: 80-86653-12-9 Originál: L´homme qui plantait des arbres Překlad: Reynek, Jiří Ilustrace: Čech, Pavel Popis: 1× kniha, vázaná, 90 stran, česky Rozměry: 10,5 × 12,5 cm Rok vydání: 2006 (5. vydání) Muž, který sázel stromy je novela z roku 1953 ... Muž, který sázel stromy / The Man Who Planted Trees (1987 ... ... . vydání) Muž, který sázel stromy je novela z roku 1953 o síle ducha od francouzského spisovatele Jeana Giona.Byla přeložena do mnoha jazyků, včetně češtiny a slovenštiny. Podle příběhu byl natočen stejnojmenný animovaný film, patřící k nejlepším dílům světové kinematografie, [zdroj?] a který znamenal přelom ve francouzském animovaném filmu. Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Muž, který sázel stromy (2) (Jean Giono) - Mistrovská próza z roku 1953, z posledního období autorovy tvorby, ve kterém se vrací k fascinaci prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Stylově čistá a......

INFORMACE

AUTOR
Jean Giono
DIMENZE
4,64 MB
NÁZEV SOUBORU
Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres.pdf

POPIS

Francouzsko - české vydání slavné knihy "L´home qui plaitant des arbres - Muž, který sázel stromy" s ilustracemi Pavala Čecha. Mistrovská povídka z roku 1953 v překladu Jiřího Reynka. Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1933 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se s vodou vrátil život a lidé. Je o "muži, který sázel naději a vypěstoval štěstí".

Chcete si přečíst knihu?Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean Giono. Číst Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY