Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres

Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres - Jean Giono | I15cajalco.com

...0 stran, česky Rozměry: 10,5 × 12,5 cm Rok vydání: 2006 (5 ... Jean Giono - L'homme qui plantait des arbres ... . vydání) Muž, který sázel stromy je novela z roku 1953 o síle ducha od francouzského spisovatele Jeana Giona.Byla přeložena do mnoha jazyků, včetně češtiny a slovenštiny. Podle příběhu byl natočen stejnojmenný animovaný film, patřící k nejlepším dílům světové kinematografie, [zdroj?] a který znamenal přelom ve francouzském animovaném filmu. Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Muž ... Muž, který sázel stromy / The Man Who Planted Trees (1987 ... ... . Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Muž, který sázel stromy (2) (Jean Giono) - Mistrovská próza z roku 1953, z posledního období autorovy tvorby, ve kterém se vrací k fascinaci prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Stylově čistá a... Muž, který sázel stromy ("kolibřík") Autor: Giono, Jean Nakladatel: Literární čajovna Suzanne Rena EAN: 9788086653198 ISBN: 978-80-86653-19-8 Originál: L´homme qui plantait des arbres Překlad: Čech, Pavel a Reynek, Jiří Popis: 1× kniha, vázaná, 96 stran, česky Rozměry: 10,5 × 12,8 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Muž, který sázel stromy - L´homme qui plantait des arbres. Jean Giono. pevná vazba ... L´homme qui plantait des arbres - Ecrire la nature (anthologie) Jean Giono. kniha Ce qui m'a attiré, c'est que je collectionne les livres pop-up et les fait découvrir à mes petits-enfants.Quant à l'histoire de l'homme qui plantait des arbres, c'est une vraie philosophie de vie. Celle-ci mise à la port...

INFORMACE

AUTOR
Jean Giono
DIMENZE
6,2 MB
NÁZEV SOUBORU
Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres.pdf

POPIS

Francouzsko - české vydání slavné knihy "L´home qui plaitant des arbres - Muž, který sázel stromy" s ilustracemi Pavala Čecha. Mistrovská povídka z roku 1953 v překladu Jiřího Reynka. Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1933 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se s vodou vrátil život a lidé. Je o "muži, který sázel naději a vypěstoval štěstí".

Chcete si přečíst knihu?Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean Giono. Číst Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY