Týrlová, Zeman a ti druzí: Historie zlínského (gottwaldovského) studia animovaného filmu

Týrlová, Zeman a ti druzí: Historie zlínského (gottwaldovského) studia animovaného filmu - Jan Benda | I15cajalco.com

...ia, kterou proslavila v poválečné době především díla Hermíny Týrlové a Karla Zemana ... Novinky knižního fondu KKFB - naučná literatura - leden 2020 ... . ... Dějiny českého animovaného filmu by nebyly úplné bez rozboru produkce zlínského (gottwaldovského) studia, kterou proslavila v poválečné době především díla Hermíny Týrlové a Karla Zemana. Zatímco těmto velikánům se jisté pozornosti ze strany literatury již dostalo, výsledky práce jejich spolupracovníků doposud stály mimo zorný úhel dosavadních autorů ... OPACSQL 2.0, katalog. Zadejte údaje pro požadavek na rezervaci dokumentu: Týrlová, Zema ... Přehled přírůstků regionální literatury za rok 2019 (okres ... ... ... OPACSQL 2.0, katalog. Zadejte údaje pro požadavek na rezervaci dokumentu: Týrlová, Zeman a ti druzí : historie zlínského (gottwaldovského) studia animovaného filmu / Jan Benda Týrlová, Zeman a ti druzí : historie zlínského (gottwaldovského) studia animovaného filmu Jan Benda, 1984- Filmový dobrodruh Karel Zeman Film adventurer Karel Zeman : dokumentární film o životě a díle režiséra, který točil v pravěku i na Měsíci Tituly od Jan Benda na Martinus.sk. Skvelý zákaznícky servis, knihomoľské akcie a zľavy. Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo. Příspěvek k pochopení skutečnosti, proč v listopadu 1989 byli nejpřipravenější a nejodvážnější profesní skupinou divadelníci, kteří okamžitě dali k dispozici nejen sebe (a osud svých blízkých), ale i svá pracoviště: divadla, včetně divadelní školy. 3.Divadlo, film, tanec. BENDA, Jan. Týrlová, Zeman a ti druzí : historie zlínského (gottwaldovského) studia animovaného filmu. První vydání. Praha ... 2.Biologické vědy. MOKREJŠ, Pavel. Biotechnologické zpracování vedlejších bílkovinných produktů na želatiny a hydrolyzáty = Biotechnological processing of protein by-products into gelatines and hydrolysates. BENDA, Jan. Týrlová, Zeman a ti druzí : historie zlínského (gottwaldovského) studia animovaného ... 50 ikon prvorepublikového i protektorátního filmu. Vydání druhé, souborné knižní první. ... Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2019. 51 stran ;. Studia nových médií. ISBN 978-80-246-4295-6. ŠÁMAL, Petr. Jak ... Název: Týrlová, Zeman a ti druzí Podnázev: historie zlínského (gottwaldovského) studia animovaného filmu Aut.údaje: Jan Benda Autor: Benda Jan (1984-) Týrlová, Zeman a ti druzí (Historie zlínského (gottwaldovského) studia animovanéh...

INFORMACE

AUTOR
Jan Benda
DIMENZE
6,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Týrlová, Zeman a ti druzí: Historie zlínského (gottwaldovského) studia animovaného filmu.pdf

POPIS

Dějiny českého animovaného filmu by nebyly úplné bez rozboru produkce zlínského (gottwaldovského) studia, kterou proslavila v poválečné době především díla Hermíny Týrlové a Karla Zemana. Zatímco těmto velikánům se jisté pozornosti ze strany literatury již dostalo, výsledky práce jejich spolupracovníků doposud stály mimo zorný úhel dosavadních autorů. Specifická tvář produkce dílen Týrlové a Zemana přinesla osobitý vztah k filmu, jedinečné užití animačních technik a rozdílných námětů. Jejich asistenti se s dědictvím svých učitelů museli vyrovnat a nalézt svůj klíč k podobě vlastní tvorby. Zrod uměleckého díla provází řada těžkostí uměleckých, ekonomických, ale i politických, z nichž některé zabránily vzniku zajímavých snímků Týrlové i Zemana. Údaje o filmech, o nichž si dnes můžeme jen číst, mohou vyvolat zklamání z jejich neuskutečněné realizace i u dnešních diváků. Jak by vypadali Týrlové Broučci, či remake Zemanovy Cesty do pravěku se můžeme jen domnívat. Některé skutečnosti mohou i z dobových listin vyjít na povrch. Jelikož žádná souhrnná publikace o zlínském (gottwaldovském) studiu animovaných filmů doposud nevyšla, předkládaná kniha usiluje do jisté míry o poskytnutí ucelených a základních informací o této problematice. Řada faktografie je v této knize uvedena vůbec poprvé. Publikace je doplněna přehledem distribučních a zakázkových animovaných filmů vyrobených ve zlínských (gottwaldovských) ateliérech.

Chcete si přečíst knihu?Týrlová, Zeman a ti druzí: Historie zlínského (gottwaldovského) studia animovaného filmu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Benda. Číst Týrlová, Zeman a ti druzí: Historie zlínského (gottwaldovského) studia animovaného filmu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY