České sklo ze soukromých sbírek

České sklo ze soukromých sbírek - Jan Mergl | I15cajalco.com

...n skla. Veškeré vystavené kusy jsou české výroby ... Domů | Art Glass Global CS ... . Autoři je sháněli celých 20 let! Většina exponátů je zapůjčená ze soukromých sbírek u nás i v zahraničí. „Cíleně jsme hledali sklo vyrobené ... Od roku 2007 je členem sdružení výtvarníků České Republiky. V roce 2008 bylo jeho dílo zařazeno do sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. 2009 - publikován v New Glass Review ... Vimperský sklář Jiří Kozel oživil po 300 let ... Tištěná kniha České sklo ze soukromých sbírek | Svaz ... ... ... Vimperský sklář Jiří Kozel oživil po 300 letech ve Vimperku dávno zapomenutou tradici výroby českého křišťálu. Více než 150 skleněných skvostů ze soukromých sbírek je momentálně k vidění na výstavě Šumavské poklady na zdejším zámku. Nové české umělecké i stavební sklo bylo úspěšné na mezinárodní výstavě dekorativních umění v Paříži (1925) i na světových výstavách v Bruselu (1935) a v Paříži (1937). Milan Metelák, vázy z čirého a modrého skla (Večerní modř), Harrachov 1958; ze sbírek MSB v Jablonci n. N. Rozhovory, unikátní archivní ukázky i ze soukromých sbírek, nejznámější písničky a vzpomínání známých osobností folkové a country hudby v Československu v dokumentárním cyklu ... České sklo ze soukromých sbírek - Baroko, empír, biedermeier, druhé rokoko, secese, art deco, funkcionalismus 2019, J. Mergl. Kniha je výsledkem dlouhodobého výzkumu a odborného zpracování dvou početných sbírek a obsahuje více jak 400 vynikajících fotografií prací českých sklářů, brusičů a rytců i širší produkce sklářských hutí. České sklo že soukromých sbírek, Jan Mergl, 2019. #ceskesklo #novakniha #iumeni #sklo KOUZLO SBĚRATELSTVÍ: unikáty ze soukromých sbírek (zbraně, zbroj a jiné skvosty) Datum konání: 12.5.2020 - 17.1.2021 Místo konání: Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1...

INFORMACE

AUTOR
Jan Mergl
DIMENZE
11,36 MB
NÁZEV SOUBORU
České sklo ze soukromých sbírek.pdf

POPIS

České sklo je pro svoji dlouhou historii a neopakovatelnou uměleckořemeslnou originalitu nejednou označováno jako kulturní fenomén. Je celosvětově srozumitelným pojmem, v němž jsou soustředěny nejen zručnost českých sklářů a tvůrčí schopnosti návrhářů, nýbrž i jedinečné a zvláštní rysy českého umění od baroku po moderní současnost. České sklo je proto hodnotnou součástí všech významných muzejních sbírek a stejně tak svojí neobyčejností a krásou poutá pozornost soukromých sběratelů. Kniha České sklo ze soukromých sbírek je svědectvím, že české sklo láká a přitahuje také české sběratele. Ve sbírkách shromážděné předměty jsou však nejen svědectvím vypovídajícím o sběrateli a jeho zálibách. Jsou-li zveřejněny, stávají se důležitými doklady či dokumenty, které poskytují nové poznatky a napomáhají zpřesňovat znalosti v nejrůznějších oblastech lidského vědění a činnosti. Tato kniha je výsledkem dlouhodobého výzkumu a odborného zpracování dvou početných sbírek a obsahuje více jak 400 vynikajících fotografií prací českých sklářů, brusičů a rytců i širší produkce sklářských hutí. Najdeme v ní textovými úvody, vědeckými komentáři i dokumentárními doklady doprovázené špičkové příklady barokního skla 17. a 18: století, české dvojstěnky, široký přehled bohatosti technik, typů a tvarů skla doby empíru a biedermeieru 19. století, vrcholné práce secesního sklářského umění, stejně jako sklo ve stylu art deco a moderny, které úspěšně reprezentovalo české sklářství na soudobých mezinárodních přehlídkách užitého umění.

Chcete si přečíst knihu?České sklo ze soukromých sbírek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Mergl. Číst České sklo ze soukromých sbírek Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY