Ten den – 17. listopad 1989

Ten den – 17. listopad 1989 - Alžběta Ambrožová, | I15cajalco.com

... snažili zachytit přímé vzpomínky těch, kteří mezi kordony policistů sami zůstali ... 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii - Novinky.cz ... .Zákulisní hráč revoluce Michal Horáček nám zase vysvětlil, proč v Havlovi na začátku neviděl lídra dění. Kniha Ten den: 17. listopad 1989 shromažďuje více než dvě stě přímých svědectví demonstrantů zkušených, ale i těch, kteří ten den vyšli do ulic poprvé, organizátorů i řadových účastníků, náhodných k olemjdoucích, zasahujících policistů i povolaných záchranářů. Jak prožili 17. listopad a co od něj očekávali? Ten den: 17. listopad 1989 má souča ... Ten den - 17. listopad 1989 - Alžběta Ambrožová, Michal ... ... . Jak prožili 17. listopad a co od něj očekávali? Ten den: 17. listopad 1989 má současným čtenářům umožnit toto zásadní datum zprostředkovaně zažít, zpřítomnit a přiblížit dnešku odkaz revolučních dnů a těžce nabyté svobody. Další popis zobrazit. Shromáždění studentů na Albertově a následný Masakr na Národní třídě vstoupil do dějin. Po třiceti letech ... Shromáždění studentů na Albertově a následný masakr na Národní třídě vstoupil do dějin. Po třiceti letech se k této události vracíme. V knize Ten den - 17. listopad 1989 přibližujeme současným čtenářům tehdejší étos, naději, ale i zklamání. Činíme tak unikátním způsobem, kdy knihu o události, kdy ještě nebyli na světě, připravili současní studenti ... Ten den: vyprávění o přelomovém momentu dějin pro ty, co jej nemohli zažít Aleš Palán (a kol).: Ten den: 17. listopad 1989, Praha, Kalich 2019, 279 s.. S nadcházejícím podzimem na pultech českých knihkupectví přibývá publikací s tématem revolučního zlomu, který se odehrál na konci roku 1989. V knize Ten den - 17. listopad 1989 přibližujeme současným čtenářům tehdejší étos, naději, ale i zklamání. Činíme tak unikátním způsobem, kdy knihu o události, kdy ještě nebyli na světě, připravili současní studenti Michael Beck, Matouš Hartmann, Alžběta Ambrožová a Anna Palánová za pomoci uznávaného ......

INFORMACE

AUTOR
Alžběta Ambrožová,
DIMENZE
7,80 MB
NÁZEV SOUBORU
Ten den – 17. listopad 1989.pdf

POPIS

Shromáždění na pražském Albertově, euforický pochod po nábřeží a následný masakr na Národní třídě vstoupily do dějin. Kniha Ten den: 17. listopad 1989 shromažďuje více než dvě stě přímých svědectví demonstrantů zkušených, ale i těch, kteří ten den vyšli do ulic poprvé, organizátorů i řadových účastníků, náhodných kolemjdoucích, zasahujících policistů i povolaných záchranářů. Jak prožili 17. listopad a co od něj očekávali? S jakými myšlenkami ráno vstávali a jakou budoucnost viděli před sebou, když byla demonstrace rozehnána a sčítaly se šrámy? Na čtenáře tak nemluví oddělení aktéři 17. listopadu 1989, ale sám tento den. Dává slovo známým i neznámým aktérům událostí, tedy i těm, kteří o svých zážitcích dosud nikdy veřejně nehovořili. Jejich vzpomínky doprovází rozsáhlý a z naprosté většiny doposud nepublikovaný obrazový materiál v podobě fotografií, dopisů, deníkových záznamů, oficiálních dokumentů či maleb. Ten den: 17. listopad 1989 má současným čtenářům umožnit toto zásadní datum zprostředkovaně zažít, zpřítomnit a přiblížit dnešku odkaz revolučních dnů a těžce nabyté svobody.

Chcete si přečíst knihu?Ten den – 17. listopad 1989 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alžběta Ambrožová,. Číst Ten den – 17. listopad 1989 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY