Cesta za modrým světlem: Meditace nad texty Jaroslava Foglara

Cesta za modrým světlem: Meditace nad texty Jaroslava Foglara - Tomáš Vučka | I15cajalco.com

... dějiny cenzury v české kultuře nebo vzpomínky na podivína Jizerských hor Gustava Ginzela ... Hošek, Pavel: Evangelium podle Jaroslava Foglara ... ... . Cesta za modrým světlem ... Dílo Jaroslava Foglara je fenoménem české literatury pro děti a mládež. Čtenáře fascinuje, ale také irituje, přitahuje a často svádí k až nekritické adoraci, současně však vyvolává ostrou kritiku a polemiku nad jeho literárními hodnotami. ... Co nabízejí texty Foglarových románů a ... Cesta za modrým světlem. Tomáš Vučka. Dílo Jaroslava Foglara je fenoménem české lit ... Cesta za modrým světlem -- Meditace nad texty Jaroslava ... ... ... Cesta za modrým světlem. Tomáš Vučka. Dílo Jaroslava Foglara je fenoménem české literatury pro děti a mládež. Čtenáře fascinuje, ale také irituje, přitahuje a často svádí k až nekritické adoraci, současně však vyvolává ostrou kritiku a polemiku nad jeho... Cesta k pravdě - Lech Wałęsa (1 článek) Cesta Karla IV. do Francie ... (1 článek) Cesta svatým Vít-ahem - Eva Prchalová (1 článek) Cesta za mesačného svitu - Antal Szerb (1 článek) Cesta za modrým světlem: Meditace nad texty Jaroslava Foglara - Tomáš Vučka ... Naposled na věc upozornil loni badatel Tomáš Vučka ve své přínosné publikaci Cesta za modrým světlem. Meditace nad texty Jaroslava Foglara (…), a zatímco dětští protagonisté foglarovek mnohdy jednají s dospělými až moc pokorně, ba poníženě, tito naprosto nevynikají laskavostí ke světu chlapců; až na výjimky typu ... Cesta za modrým světlem aneb vědecké meditace nad texty Jaroslava Foglara; Foglar a Hrabal se podle Iva Tretery potkávali u piva; Foglar, Nohavica, Žantovský, Vondruška. Medaile Za zásluhy I. stupně 2017 ; Spisovatel Jaroslav Novák. Vodní skaut ve stínu Jaroslava Foglara VUČKA, Tomáš: Cesta za modrým světlem. Meditace nad texty Jaroslava Foglara. Příbram, 2015. ISBN 978-80-87855-26-3 ZACHARIÁŠ, Jiří: Stoletý hoch od Bobří řeky. Praha, Ostrov, 2007 ZAPLETAL, Miloš: Záhady a tajemství Jaroslava Foglara. Knižní klub, Praha, 2007. ISBN 978-80-242-1902-8 HOŠEK, Pavel: Evangelium podle Jaroslava ... Dílo Jaroslava Foglara je fenoménem české literatury pro děti a mládež. Čtenáře fascinuje, ale také irituje, přitahuje a často svádí k až nekritické adoraci, současně však vyvolává ostrou kritiku a polemiku nad jeho literárními hodnotami. Co nabízejí texty Foglarových románů a komiksů, čím si drží auru posvátnosti nejen u dětských čtenářů? Alan Macfarlane Japonsko za zrcadlem. Alexander Svijaš Lekce osudu. Alice Moon Spoutáni osudem: Krvavá romance. Alice Osemanová Solitaire. Analfabetka, která uměla počítat 70045530. Andělé, kteří pomáhají: Pravdivé příběhy lidí, kteří se setkali s anděly Doreen Virtue pdf ulozto. Publikace. Vučka T.: Krása, touha a lyrické tóny v prózách Jaroslava Foglara.In Hošek P.: Duchovní rozměr fenoménu Foglar. Praha, Dingir, 2018, s. • p ......

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Vučka
DIMENZE
9,89 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta za modrým světlem: Meditace nad texty Jaroslava Foglara.pdf

POPIS

Dílo Jaroslava Foglara je fenoménem české literatury pro děti a mládež. Čtenáře fascinuje, ale také irituje, přitahuje a často svádí k až nekritické adoraci, současně však vyvolává ostrou kritiku a polemiku nad jeho literárními hodnotami. Co nabízejí texty Foglarových románů a komiksů, čím si drží auru posvátnosti nejen u dětských čtenářů? Jaký svět je v nich modelován, že dokázal přitáhnout prvorepublikové čtenáře stejně jako adresáta v letech šedesátých a konečně i v letech po roce 1989? Autor této monografie nahlíží Foglarovo dílo v jeho celku, konfrontuje foglarovské ideály s možnými interpretačními polohami kritického čtenáře a citlivě rozkrývá křížení dvou perspektiv, perspektivy naivního dětského čtenáře s perspektivou literárního badatele.Tomáš Vučka (1977) působí jako literární historik na FF UK.

Chcete si přečíst knihu?Cesta za modrým světlem: Meditace nad texty Jaroslava Foglara ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Vučka. Číst Cesta za modrým světlem: Meditace nad texty Jaroslava Foglara Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY