Pes a lov: Lovecká plemena a techniky v historii a současnosti

Pes a lov: Lovecká plemena a techniky v historii a současnosti - Michal Císařovský | I15cajalco.com

...praxe a chov chrtů. (Nebo lov, chov a výstavy) V samém začátku chtěla bych se omluvit všem šlechtitelům chrtů, že není mým cílem kohokoliv urážet nebo upevňovat své „Já" a nařizovat své mínění jako jediné možné ... Pes a lov - Středočeská vědecká knihovna v Kladně ... . byli v rámci svého historického využití šlechtěni tak, aby byli bdělí vůči pohybu zvířat. Pracovní teriér i lovecký pes jsou od přírody schopni si všímat tvorů, kteří se pohybují v jejich okolí, včetně blížících se psů nebo lidí. Ovšem jelikož byla tato plemena šlechtěna ke dvěma diametrálně V opačném případě lovec vlka usmrtil jediným bodnutím nožem. V tom spočívalo umění lovu na vlky - lovcem byl člověk. Podle knih o lovech s chrty a podle ... Pes a lov - Středočeská vědecká knihovna v Kladně ... . Ovšem jelikož byla tato plemena šlechtěna ke dvěma diametrálně V opačném případě lovec vlka usmrtil jediným bodnutím nožem. V tom spočívalo umění lovu na vlky - lovcem byl člověk. Podle knih o lovech s chrty a podle tvrzení chovatelů žili v historii jen dva psi, kteří dokázali zastavit vlka, chytit ho za šíji nebo kůži za slechy a takto ho udržet do příchodů lovců. Prvním mezinárodně uznaným plemenem se tak stal norský losí pes šedý, zvaný také elghund, v rámci jehož plemene však byl chován i švédský losí pes. Docházelo k mísení a plemena si byla velmi blízká. Oba dnešní losí psi tak mají spjatý původ, ale postupem doby se rozdíly prohloubily a dnes jsou vzájemně ... Psí plemena: foto. Pes je přítel, kamarád, osobní trenér a přítel v obtížných situacích. Konkrétně doprovázejí osobu jen o něco déle. Jdou s námi ruku v ruce mnoho 1000 Letech. Podle statistik, konkrétně pes ve většině případů žijí v rodině s mužem. Lovecká plemena psů; Za prvé, samozřejmě, pes - je to bezvadný pet, který je věnován majitel vždy, bez ohledu na charakter, vzhled, stav a místo posledního pobytu. Speciálně pro tyto krásné vlastnosti, mnozí rádi držet psy doma - tyto radostné zvířata vždy přinést náladu a podporovat přátelské vrtí ocasem. Pokud pes zvěř pronásleduje a vy na něj opakovaně voláte: „Fido ke mně!!!" ale Fidoběží dál, je v tuto chvíli mimo váš vliv a může být zastřelen mysliveckou stráží nebo hospodářem, ale to však za další podmínky, kterou je, že Fido není příslušníkem ovčáckého či loveckého plemena, nebo se nejedná ani o ......

INFORMACE

AUTOR
Michal Císařovský
DIMENZE
11,59 MB
NÁZEV SOUBORU
Pes a lov: Lovecká plemena a techniky v historii a současnosti.pdf

POPIS

Výpravná publikace doplněná řadou originálních fotografií a ukázek ze starých tisků i historických pramenů se věnuje loveckým technikám v historii a současnosti. Přibližuje vývoj loveckých plemen, uvádí profily těch nejvýznamnějších a jejich detailní charakteristiky. Text je plný zajímavých podrobností a uvádí i širší kulturní rámec, který autor dokládá citacemi z dobové literatury. Publikace je určená všem, kteří se zajímají o kynologii, majitelům a chovatelům loveckých plemen, zájemcům o myslivost i aktivním myslivcům.

Chcete si přečíst knihu?Pes a lov: Lovecká plemena a techniky v historii a současnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Císařovský. Číst Pes a lov: Lovecká plemena a techniky v historii a současnosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY