Filozofie pro život

Filozofie pro život - Delia S. Guzmán | I15cajalco.com

...enci. Jelikož jeho věk dávno překročil limit pro piloty a jeho tělo bylo po mnoha havári­ích trvale poznamenané, nechtěli jej přijmout ... Filozofie pro Život: 2015 ... . Filozofie pro duši Slavica Kroča, Slavko Kroča ... Galileo život v Padově využil také pro mnoho objevů. Zdokonalil dalekohled holandského typu a namířil svůj teleskop směrem k nebi. Svým pozorováním dochází k objevení dosud neznámých měsíců Jupitera, Mléčnou dráhu definuje jako seskupení hvězd a také potvrzuje ... Filozofie pro život Autor: Guzmán, Delia S. Nakladatel: Nová Akropolis EAN: 9788086038803 ISBN: 978-80-86038-80-3 Originál: Filosofía par ... Dión z Prúsy: O významu filozofie pro praktický život ... ... ... Filozofie pro život Autor: Guzmán, Delia S. Nakladatel: Nová Akropolis EAN: 9788086038803 ISBN: 978-80-86038-80-3 Originál: Filosofía para vivir Překlad: Kroča, Slavica Popis: 1× kniha, vázaná, 112 stran, česky Rok vydání: 2019 (1. vydání) „Filozofie Krista" je jedinou silou, která změní a transformuje zvyky a celý život. Křesťanská dokonalost není ve vnějším způsobu života, ale v prožívání, v duši. V Rukověti křesťanského rytíře je jeho hlavní zbraní četba...

INFORMACE

AUTOR
Delia S. Guzmán
DIMENZE
8,57 MB
NÁZEV SOUBORU
Filozofie pro život.pdf

POPIS

Autorka dokázala prosít to nejlepší z dějin filozofie, kterou tak dobře zná. Proto její slova dýchají ozvěnou jí obdivovaného Marka Aurelia, stoického filozofa, který nás naučil odhalit univerzální zákon, jenž tepe v hvězdném nebi, což o mnoho staletí později učinil jinými slovy také Kant. Jindy nám její bojovná obhajoba jednotlivce a jeho společenských odpovědností připomíná moudrost starodávné Číny, kterou shrnul myslitel Konfucius. V řádcích knihy rovněž odhalujeme myšlenky předsokratovských mudrců prostřednictvím odkazů na přírodu a její tajemství. „Naše ideje jsou platné v té míře, v níž jsou pro nás a pro všechny ostatní dobré a spravedlivé, a v té míře, v níž je můžeme spojit s těmi nejlepšími city, abychom je poté mohli aplikovat tím nejvhodnějším způsobem. Osamocená idea, bez citu a bez následného jednání, je ideou odsouzenou k smrti.“ Slova autorky jsou živá, protože odrážejí hlubokou životní zkušenost a znalost praktické filozofie. Jsou jako stopy, které můžeme následovat při naplňování smysluplného a šťastného bytí.

Chcete si přečíst knihu?Filozofie pro život ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Delia S. Guzmán. Číst Filozofie pro život Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY