Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme?

Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? - George Steiner | I15cajalco.com

...ečné přítomnosti a dokonalém Vesmíru ... Arduino: Uživatelská příručka Pdf CZ - CHYTRABUDOUCNOST PDF ... ... že je něco v nepořádku, ale nevíme co. Jak se s těmito problémy vyrovnat? ... Janem Šulou o tom jak ochránit své ... George Steiner: Skutečné přítomnosti. Je něco v tom, co říkáme? Přeložili Sylva Ficová, Ondřej Hanus a Michal Kleprlík. Dauphin, Praha 2019, 280 stran. George Steiner: Knihy, které jsem nenapsal. Přeložil Michal Kleprlík. Dauphin, Praha 2019, 272 stran. George St ... Skutečné přítomnosti : je něco v tom, co říkáme? / George ... ... . Dauphin, Praha 2019, 272 stran. George Steiner Skutečné přítomnosti (Je něco v tom, co říkáme?) Vyšlo 1. 9. 2019. Eseje o Bohu, estetice, jazyku a myšlení. ... jisté nezpochybnitelné pochybnosti aneb filosofická esej o tom, co každý myslitel jasně ví, ale nikomu to nepoví. ... (v potaz je vzato 30 jazyků), ale je cenná i svým rozměrem časovým ... Maxmilián Kašparů 1. díl: Pokud v člověku zmizí ctnosti, tak do vzniklého vakua se musí nacpat zákon, předpis a vyhláška V průběhu roku často slyšíme, i sami říkáme, že ... oznamuji něco o přítomnosti - nevím o čem je, neznám ho. Věta neříká, co jsem dělal či nedělal v minulosti. I didn't see the film yesterday. - minulý čas - Zde pouze říkáme, že jsem ten film neviděl včera, ale mohl jsem ho vidět kdykoliv jindy, např. včera dávali film Brave Heart, a protože jsem ho již ......

INFORMACE

AUTOR
George Steiner
DIMENZE
9,90 MB
NÁZEV SOUBORU
Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme?.pdf

POPIS

V této knize se setkává estetika, teologie, lingvistika, literární teorie a filozofie, ale přitom (jako u Steinera vždy) nejde o suchopárnou teoretizaci předem vytčeného problému, nýbrž o vášnivou, dobrodružnou intelektuální cestu líčenou téměř básnickým jazykem.Je možné, aby velké básně, obrazy či hudební skladby vznikly v nepřítomnosti Boha? Anebo je Bůh v uměleckém díle vždy skutečně přítomen? George Steiner v tomto svém zásadním díle tvrdí, že transcendentní realita je základem veškeré opravdové umělecké tvorby i lidské komunikace. Klíčovým argumentem Skutečných přítomností je, že ačkoli převážná část umělecké a literární kritiky představu Boha odmítá, je to právě jeho přítomnost, bez které se neobejde žádná z velkých metafor. Podle Steinera navíc naše prožívání smyslu v hudbě, výtvarném umění a literatuře předpokládá existenci Boha jako „nezbytné možnosti“. Skutečná přítomnost je proto neodmyslitelnou součástí vzniku, ale i vnímání každého velkého uměleckého díla.

Chcete si přečíst knihu?Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor George Steiner. Číst Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY