Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe

Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe - Lucie Kališová | I15cajalco.com

...iografické údaje; Čtenářské recenze ... Elektrokonvulzivní léčba - teorie a praxe - Kališová Lucie ... ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Elektrokonvulzivní léčba - teorie a praxe. Kališová, Lucie. e-kniha, 1. vydání vydáno: říjen 2019 ISBN: 978-80-246-4356-4 formáty e-knihy PDF doporučená cena: 140 Kč E-shop. Anotace. Elektrokonvulzivní terapie (E ... Elektrokonvulzivní léčba - teorie a praxe - Kališová Lucie ... ... . Anotace. Elektrokonvulzivní terapie (EKT) je biologická metoda léčby v psychiatrii, která byla poprvé v léčbě psychických obtíží aplikována ... Elektrokonvulzivní léčba. teorie a praxe. Kališová, Lucie a kol. Karolinum, 1. vydání, 2019 . Elektrokonvulzivní terapie (EKT) je biologická metoda léčby v psychiatrii, která byla poprvé v léčbě psychických obtíží aplikována před 80 lety. Její účinnost v léčbě řady závažných akutních duševních onemocnění ... Názov: Elektrokonvulzivní léčba - teorie a praxe Aut. údaje: Lucie Kališová a kol. Spoluautori: Kališová Lucie 1974-: ISBN: 978-80-246-4337-3 (brož.) Vydanie Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe. Lucie Kališová ... Elektrokonvulzivní léčba Autor: Kališová, Lucie Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024643373 ISBN: 978-80-246-4337-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 118 stran, česky Rok vydání: 2019 (1. vydání) ... Kniha: Elektrokonvulzivní léčba - teorie a praxe - Lucie Kališová ... Podtitul: teorie a praxe. Elektrokonvulzivní terapie (EKT) je biologická metoda léčby v psychiatrii, která byla poprvé v léčbě psychických obtíží aplikována před 80 lety. Elektrokonvulzivní léčba - teorie a praxe - Lucie Kališová . Elektrokonvulzivní terapie (EKT) je biologická metoda léčby v psychiatr...

INFORMACE

AUTOR
Lucie Kališová
DIMENZE
4,55 MB
NÁZEV SOUBORU
Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe.pdf

POPIS

Elektrokonvulzivní terapie (EKT) je biologická metoda léčby v psychiatrii, která byla poprvé v léčbě psychických obtíží aplikována před 80 lety. Její účinnost v léčbě řady závažných akutních duševních onemocnění nebyla dosud překonána. V současnosti se používá ve většině lůžkových psychiatrických zařízení v České republice. Za dobu užívání EKT došlo k výrazné modernizaci a modifikaci metody a v dnešní době je tato léčba bezpečná, s minimálním výskytem nežádoucích účinků. Navzdory tomu je stále spojena se značnou stigmatizací nejen u veřejnosti, ale i mezi lékaři. Poslední ucelená publikace o EKT vyšla před 20 lety, proto se autoři rozhodli zpracovat současné poznatky do souhrnné publikace. Cílem je obeznámit odborníky i širší veřejnost s podstatou a pravidly používání elektrokonvulzivní léčby. Úvodní teoretická část přináší informace o historii a vývoji EKT i o příčinách její stigmatizace. Popisuje mechanismus působení této metody, shrnuje poznatky o její účinnosti a srovnává její využívání v České republice a ve světě. Druhá část přináší praktické informace pro používání EKT v běžné praxi. Popisuje indikace a kontraindikace této terapie, věnuje se možným nežádoucím účinkům a možnostem jejich minimalizace. Přináší také poznatky o léčbě specifických skupin nemocných (seniorská populace, děti, těhotné ženy, pacienti s neurologickou diagnózou). Závěrem jsou zmíněny nové varianty EKT – udržovací a pokračovací – a vize léčebného užití v blízké budoucnosti.

Chcete si přečíst knihu?Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lucie Kališová. Číst Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY