Českomoravská vysočina

Českomoravská vysočina - Miloš Spurný | I15cajalco.com

...e Českomoravská krabatina nebo Českomoravská vysočina), lidově Vysočina, je mírně zvlněná geomorfologická oblast (též podsoustava) v jižní části České vysočiny, rozkládající se po obou stranách historické zemské hranice Čech a Moravy (odtud je odvozen její název) na prakticky celém území kraje Vysočina Kraj Vysočina se rozprostírá ve středu České republiky ... Českomoravská vysočina: pronajem-chaty-chalupy.cz - ubytování ... . Kraj tvoří především Českomoravská vrchovina s velmi zachovalou přírodou. Návštěvníci zde naleznou také dvě chráněné krajinné oblasti, kterými jsou Žďárské vrchy a Železné hory. Kromě toho je v kraji mnoho kulturních památek, hradů, zámků a ... Českomoravská vysočina. Lidově se ji říká Vysočina a to je rozsáhlé pohoří zvlněné pahorkatiny ležící na hranici mezi Čechami a Moravou. Českomoravská vrchovina se nachází ve stře ... Ubytování Vysočina - levné chaty a chalupy k pronajmutí ... ... . Návštěvníci zde naleznou také dvě chráněné krajinné oblasti, kterými jsou Žďárské vrchy a Železné hory. Kromě toho je v kraji mnoho kulturních památek, hradů, zámků a ... Českomoravská vysočina. Lidově se ji říká Vysočina a to je rozsáhlé pohoří zvlněné pahorkatiny ležící na hranici mezi Čechami a Moravou. Českomoravská vrchovina se nachází ve střední části ...

INFORMACE

AUTOR
Miloš Spurný
DIMENZE
10,59 MB
NÁZEV SOUBORU
Českomoravská vysočina.pdf

POPIS

Fotografická publikace zachycuje krajinu Českomoravské vysočiny ve výtvarných černobílých fotografiích od 50.tých do 70. let 20. století, tedy v období, kdy se celá oblast teprve začala přetvářet ze své původní podoby do té dnešní. Autorem fotografií je rostlinný fyziolog, botanik, krajinný ekolog a především výborný fotograf Miloš Spurný, který v této krajině žil a ve svých fotografiích dokázal spojit odbornost vědeckou, schopnosti fotografa a především vnímavost člověka s hlubokým vztahem ke krajině Českomoravské vysočiny. Publikaci doprovází zamyšlení nad vývojem fotografované krajiny od biogeografa doc. ing. Jana Laciny, CSc. Fotografické dílo Miloše Spurného hodnotí v publikaci PhDr. Antonín Dufek, Ph.D., mnohaletý vedoucí fotografického oddělení Moravské galerie v Brně. Osobnost Miloše Spurného a způsob jeho tvorby přibližuje v publikaci jeho manželka doc. RNDr. Věra Spurná, DrSc. Česko-anglická publikace je určena širokému okruhu čtenářů citlivých k působení nejen výtvarné krajinářské fotografie, ale i k problematice tvorby a ochrany životního prostředí.

Chcete si přečíst knihu?Českomoravská vysočina ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Spurný. Číst Českomoravská vysočina Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY