Středověk očima lékáře

Středověk očima lékáře - Aleš Novotný | I15cajalco.com

...v soud: Detektivní román ze středověké Anglie; Pohlazení pro duši; Praha 1945 očima fotografa; Pražské legendy: adaptovaná česká próza; 1000 rad a triků v kuchyni; Včelí medvídci; Tři malá prasátka - Pohádka s kolečkem 134 Kč Středověk očima lékáře | Aleš Novotný ... Knihy Aleš Novotný | Dobré Knihy.cz ... . Středověk očima lékáře | ... i evropských) dějin představuje knihu vskutku pozoruhodnou. Autor aplikuje v ní své poznatky lékaře a svou biologickou erudici na dějinné události, které dávno zavál písek zapomnění a vzniká tak velmi originální a pro profesionální historiky jistě nezvyklý náhled na některé ... První český young adult slasher! Středoškoláci Adam a Martin vyrůstali u prarodičů v Praze. Teď se ale stěhují na maloměsto, k otci kriminalistovi, který se k nim léta nehlásil. Cestu k sobě s tátou hledají dost těžko, navíc si musí zvykat na novou školu a ne vždy kam ... Středověk očima lékáře - Aleš Novotný | KOSMAS.cz - vaše ... ... ... První český young adult slasher! Středoškoláci Adam a Martin vyrůstali u prarodičů v Praze. Teď se ale stěhují na maloměsto, k otci kriminalistovi, který se k nim léta nehlásil. Cestu k sobě s tátou hledají dost těžko, navíc si musí zvykat na novou školu a ne vždy kamarádské spolužáky. Než se ale stihnou trochu zabydlet, městem otřese starý zločin, na který ... STŘEDOVĚK Dantův Nový život (napůl prozaický, napůl básnický prolog k monstrózní Komedii, kterou čtu jako překlad dosavadních dějin do takřka moderního překonání orfiky, kdy básník podřizuje křesťanský příběh spásy konkrétnímu erotickému zážitku, který si nehodlá odcizit ani smrtí.S Dantovou epochou trubadúrů čteme už v Novém životě, že pojídaní ......

INFORMACE

AUTOR
Aleš Novotný
DIMENZE
9,2 MB
NÁZEV SOUBORU
Středověk očima lékáře.pdf

POPIS

Devět pohledů na starší vrstvy českých (a vlastně i evropských) dějin představuje knihu vskutku pozoruhodnou. Autor aplikuje v ní své poznatky lékaře a svou biologickou erudici na dějinné události, které dávno zavál písek zapomnění a vzniká tak velmi originální a pro profesionální historiky jistě nezvyklý náhled na některé dějinné události. Nežli vyřknou svůj úsudek a odsudek nad gynekologem-amatérem, který se jim necertifikovaně plete do řemesla, měli by pomyslet, že západní společnost nestojí na nějaké předem dané poznávací ortodoxii a staré úsloví audiatur et altera pars má svou nespornou platnost i dnes. Je dobře pomyslet, že slovo „amatér“ pochází od lat. amare,milovati a že pohled z jiných pozic do různých oborů má právě v Markrabství moravském dlouhou a plodnou tradici – kterýsi brněnský mnich se se v 19. věku pokoušel, dodejme že dlouho neúspěšně, plést i do genetiky.

Chcete si přečíst knihu?Středověk očima lékáře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Aleš Novotný. Číst Středověk očima lékáře Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY