Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945

Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945 - Martin Jindra | I15cajalco.com

...církevním popelkám. ... Kniha Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945(Martin Jindra) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha ... Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945 ... ... .sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete. Ústav pro studium totalitních režimů vydal monografii Martina Jindry Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945. Monografie o České pravoslavné církvi se věnuje doposud málo probádanému období let 1938-1945. česká: Povolání ... Po atentátu na zastupujícího říšského protektora R. Heydricha poskytla pravoslavná církev atentátníkům úkryt v krypt ... JINDRA ... Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945 ... ... . česká: Povolání ... Po atentátu na zastupujícího říšského protektora R. Heydricha poskytla pravoslavná církev atentátníkům úkryt v krypt ... JINDRA, Martin: Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945. ÚSTR, Praha 2015, s. 375. (ISBN 978-80-87912-26-3). TOMEŠ, Josef, a kol. Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945 - Martin Jindra . Monografie o České pravoslavné církvi se věnuje doposud málo probádanému období let 1938-1945. Pravoslavní „Gorazdova směru" patřili v české společnosti početně spíše k církevním popelkám. Prezentace knihy M. Jindry Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945. 26.06.2015 . V příloze najdte pozvánku na prezentaci knihy Martina Jindry Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945, kterou pořádá Ústav pro studium totalitních režimů spolu s Národním památníkem hrdinů heydrichiády při pravoslavném chrámu sv. Česká pravoslavná církev (od Mnichova po obnovu v roce 1945) Martin Jindra • Ústav pro studium totalitních režimů, 2015 . Posíláme do 14 dní. Pravoslavní „Gorazdova směru" patřili v české společnosti početně spíše k církevním popelkám. ... Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945 Sáhnout si do ran tohoto světa Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected] Monografie o České pravoslavné církvi se věnuje doposud málo probádanému období let 1938-1945. Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945 Martin Jindra Zobrazit v e-shopu 222 Kč Encyklopedie řádů, kongregací a řeholních společností katolické církve v ČR - Buben Milan M. Kongreace a řeholní společnosti (saleziáni, těšitelé, eucharistini, pallotini, obláti, verbisti, kalasantini, petrini, kongregace misionářů Nejsvětější Krve, kongregace misionářů sv....

INFORMACE

AUTOR
Martin Jindra
DIMENZE
9,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945.pdf

POPIS

Monografie o České pravoslavné církvi se věnuje doposud málo probádanému období let 1938–1945. Pravoslavní „Gorazdova směru“ patřili v české společnosti početně spíše k církevním popelkám. Přesto se dokázali nesmazatelně zapsat do dějin protinacistického odboje. Míra perzekuce, která postihla věřící této církve po odhalení sedmi československých parašutistů v pravoslavném chrámu v Resslově ulici v Praze, byla nebývalá. Dne 3. září 1942 byli kaplan Vladimír Petřek, předseda sboru starších pražské církevní obce Jan Sonnevend, farář Alois Václav Čikl a vladyka Gorazd stanným soudem odsouzeni k trestu smrti. Mezi zadrženými se ocitly další pravoslavné rodiny, jejichž členové později našli smrt v mauthausenském podzemním bunkru. Publikace se toto hojně studované téma snaží nahlížet komplexnějším pohledem, který odkrývá i dosud téměř neznámou kapitolu proněmecké kolaborace jednotlivců z řad duchovních České pravoslavné církve. Vypjaté období let 1938–1945 však před nás staví řadu dalších otázek, které jsou s existencí této církve spojeny: Jak probíhaly „námluvy“ o její přičlenění pod správu berlínského a německého arcibiskupa Serafima? Jaké další bolesti musela překonávat? Do jaké míry byla nacistickou perzekucí postižena její laická část? Kolik pravoslavných věřících bylo nuceně nasazeno po rozpuštění církve? Na všechny tyto otázky se autor snaží najít odpovědi. Součástí obrazově bohatě vypravené monografie jsou biografické medailony duchovních podílejících se na správě církevních obcí i vybraných perzekvovaných laiků České pravoslavné církve. Závěrečná část knihy obsahuje soubor 35 dosud převážně nepublikovaných dokumentů.

Chcete si přečíst knihu?Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Jindra. Číst Česká pravoslavná církev od Mnichova po obnovu v roce 1945 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY