Třetí strana trojúhelníku: Teorie a praxe orální historie

Třetí strana trojúhelníku: Teorie a praxe orální historie - Pavel Mücke, | I15cajalco.com

... a doplněné vydání. Praha: Univerzita Karlova v Praze, nakladatelství Karolinum, 2015 ... Třetí strana trojúhelníku : teorie a praxe orální historie ... . Orální historie a soudobé dějiny. ISBN 978-80-246-2931-5. Koupit Koupit eknihu. Podtitul: Teorie a praxe orální historie Název publikace odkazuje na myšlenku amerického historika Michaela Frische, že orální historie je přístupem ke vnímání a pojímání minulosti, který se symbolicky nachází mezi „laickou" individuální či kolektivní pamětí a „velkými" politickými dějinami. Název publikace odkazuje na myšlenku amerického historika Michaela Frische, že orál ... Třetí strana trojúhelníku -- Teorie a praxe orální historie ... . Název publikace odkazuje na myšlenku amerického historika Michaela Frische, že orální historie je přístupem ke vnímání a pojímání minulosti, který se symbolicky nachází mezi „laickou" individuální či kolektivní pamětí a „velkými" politickými dějinami. Semantic Scholar extracted view of "Třetí strana trojúhelníku : teorie a praxe orální historie" by Miroslav Vanek et al. Inzerát Třetí strana trojúhelníku Teorie a praxe orální v okrese Příbram, cena 149Kč, od bazar na Sbazar.cz. Popis: historie. Miroslav Vaněk a Pavel Mucke. Kniha brožovaná. Dobrý stav. Rok vydání 2011. Cena 149 kč. Poštovné 60 kč doporučeně. Na dobírku nezasílám. 27/A Třetí strana trojúhelníku . 14,53 € Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo ... Teorie a praxe orální historie . Miroslav Vaněk; Pavel Mücke; Miroslav Vaněk . 0,0 . Sledovať autora . Biografie a životopisy Geografia a cestovanie História Spoločenské vedy Umenie. Všetky knihy autora . Pavel Mücke ... Třetí strana trojúhelníku. Teorie a praxe orální historie autor: Vaněk Miroslav, Mücke Pavel dopor. cena: 320 Kč naše cena: 317Kč Třetí strana trojúhelníku. Teorie a praxe orální historie (2. doplněné a přepracované vydání). Praha : FHS UK - ÚSD AV ČR, 2015. VANĚK, Miroslav - MÜCKE, Pavel. Velvet Revolutions. ... Pracoviště Orální historie - soudobé dějiny. Univerzita Karlova....

INFORMACE

AUTOR
Pavel Mücke,
DIMENZE
4,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Třetí strana trojúhelníku: Teorie a praxe orální historie.pdf

POPIS

Název publikace odkazuje na myšlenku amerického historika Michaela Frische, že orální historie je přístupem ke vnímání a pojímání minulosti, který se symbolicky nachází mezi „laickou“ individuální či kolektivní pamětí a „velkými“ politickými dějinami. Kniha nejen široké badatelské obci, ale i zájemcům z řad laické veřejnosti představuje problematiku orální historie v jejích teoretických a praktických perspektivách. Druhé a doplněné vydání tohoto manuálu se snaží podat aktuální pohled na problematiku orální historie jakožto interdisciplinární metody, která významně přispívá k poznání nedávné minulosti, jejíž svědkové a pamětníci doposud žijí. Teoreticky laděná část publikace se věnuje terminologii orální historie, jejímu zrodu a vývoji v českém prostředí i v mezinárodním kontextu, dále pak problematice paměti ve vztahu k orální historii. Praktičtěji zaměřená část se zabývá možnostmi a úskalími realizace orálněhistorického výzkumu, dále pak přináší přehled analytických přístupů, zamyšlení nad interpretačními možnostmi orálněhistorických rozhovorů a konečně jsou zde probírány také otázky etiky a legislativy jako nezbytné součásti orální historie.

Chcete si přečíst knihu?Třetí strana trojúhelníku: Teorie a praxe orální historie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Mücke,. Číst Třetí strana trojúhelníku: Teorie a praxe orální historie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY