Kladsko. Historickogeografický lexikon: Historickogeografický lexikon

Kladsko. Historickogeografický lexikon: Historickogeografický lexikon - Eva Semotanová, | I15cajalco.com

... Historický atlas měst České republiky a 13 ... PDF Eva SEMOTANOVÁ a kol.: Kladsko. Historickogeografický ... ... . prosince 2007 jí byla udělena na Jagellonské univerzitě v Krakově „Cena Waclawa Felczaka a Henryka Wereszyckého" za výstup grantového projektu GA ČR: Kladsko.Proměny středoevropského regionu. Publikace Kladsko, historickogeografický lexikon si klade nelehký cíl, přispět k prohlubování soudobé kladské regionální identity, kladského kulturního dědictví i regionální identity evropské ve smyslu Kladska jako součásti Euroregionu Glacensis. Slané (též Slaný, také Slaney; něm.Schl ... Kladsko. Historickogeografický lexikon - Eva Semotanová ... ... . Slané (též Slaný, také Slaney; něm.Schlaney, 1937-1945 Schnellau; polsky od roku 1945 Słone) je vesnice na polské straně hranice při hraničním přechodu z Česka.Od roku 1962 část lázeňského města Kudowa-Zdrój, jedna z 11 vesnic tvořících tzv. Český koutek, kde se český živel udržel i po roku 1945. Zajímavé knihy na téma historická geografie v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kladsko. Historickogeografický lexikon: Historickogeografický lexikon. Osud vesmíru. Život mi vzal BAM: Deník strážce sibiřského gulagu. Moskva v listopadu. Martin Frič: Muž, který rozdával smích. Domovina: Temný Elf 1. PDF Urozená vězeňkyně - Michelle Moran epub fb2 PDF Kladsko Historickogeografický lexikon. SEMOTANOVÁ EVA. Běžně 390 K ... Tématem publikace je reformovaná církev jako živoucí organismus v kontextu své doby. Její nejvyšší představitel na Moravě se v sedmi kapitolách stává průvodcem při budování nových evangelických komunit....

INFORMACE

AUTOR
Eva Semotanová,
DIMENZE
11,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Kladsko. Historickogeografický lexikon: Historickogeografický lexikon.pdf

POPIS

Kladsko bylo a je specifickým regionem ve střední Evropě, se složitým historickým vývojem, územním přesahem (v minulosti se rozkládal na území různých zemí), s měnící se státní příslušností, národnostní, jazykovou i kulturní rozmanitostí. Jeho multikulturní charakter přináší moderní společnosti výrazná pozitiva; ta je třeba uchovávat, využívat a dále rozvíjet. Za hlavní aspekty, jednoznačně zařazující Kladsko mezi mimořádně evropské regiony s bohatou historickou a kulturní tradicí, lze považovat zejména kladskou regionální identitu (její kořeny, utváření a proměny) a vnímání Kladska jako regionu historické paměti. Publikace Kladsko, historickogeografický lexikon si klade nelehký cíl, přispět k prohlubování soudobé kladské regionální identity, kladského kulturního dědictví i regionální identity evropské ve smyslu Kladska jako součásti Euroregionu Glacensis. Je prací, založenou na základním výzkumu v oborech historiografie, historická geografie, regionální geografie a regionální rozvoj, avšak v součinnosti s mnoha dalšími příbuznými disciplínami. Zároveň lze lexikon využívat v zájmových oblastech vzdělávání, cestovního ruchu, osvěty, popularizace kladské země či v mnoha dalších pohledech na poznávání Kladska.

Chcete si přečíst knihu?Kladsko. Historickogeografický lexikon: Historickogeografický lexikon ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Semotanová,. Číst Kladsko. Historickogeografický lexikon: Historickogeografický lexikon Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY