Encyklopedický přehled jílových a příbuzných minerálů

Encyklopedický přehled jílových a příbuzných minerálů - Karel Melka, | I15cajalco.com

...ch minerálů uplatňuje i v papírenství, při výrobě plastů ... Divoká příroda Prahy a okolí od 733 Kč - Heureka.cz ... . Význačná je jejich schopnost přijímat do své krystalové ... Kniha: Encyklopedický přehled jílových a příbuzných minerálů Autor: Karel Melka ; Martin Šťastný Jílové minerály, které tvoří převážnou část povrchu zemské kůry, jsou vodnaté vrstevní silikáty (fylosilikáty). Kniha: Encyklopedický přehled jílových a příbuzných minerálů (Martin Šťastný). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Mart ... Illit - Wikipedie ... . Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Encyklopedický přehled jílových a příbuzných minerálů. 1. vyd. Praha: Academia, 2014. 914 s. (Neživá příroda). ISBN 978-80-200-2369-8. Kapitola Montmorillonit, s. 247-268. Externí odkazy. Obrázky, zvuky či videa k tématu Montmorillonit ve Wikimedia Commons Kniha Encyklopedický přehled jílových a příbuzných minerálů iba za 39,13 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o. Encyklopedický přehled jílových a příbuzných materiálů ... při budování komunikací a úložišť rizikových odpadů se znalost jílových minerálů uplatňuje i v papírenství, při výrobě plastů. ... Kniha Encyklopedický přehled jílovýc...

INFORMACE

AUTOR
Karel Melka,
DIMENZE
4,74 MB
NÁZEV SOUBORU
Encyklopedický přehled jílových a příbuzných minerálů.pdf

POPIS

Jílové minerály, které tvoří převážnou část povrchu zemské kůry, jsou vodnaté vrstevní silikáty (fylosilikáty). Jsme jimi doslova obklopeni. V přírodě se vyskytují jako drobné částice, většinou šupinkovitého tvaru. Pro možnost snadnější interpretace se jejich studium opírá (zejména u rentgenové difrakce) často o výsledky získané na větších krystalech. Kromě tradičního využití v keramice, chemickém průmyslu a stavebnictví, při budování komunikací a úložišť rizikových odpadů se znalost jílových minerálů uplatňuje i v papírenství, při výrobě plastů. Význačná je jejich schopnost přijímat do své krystalové struktury velké organické molekuly, umožňující vznik nových materiálů. K vlastním jílovým minerálům jsou přiřazeny i další příbuzné fylosilikáty s podobnými atomovými strukturami a s podobným chemickým složením. Pro identifikaci jednotlivých minerálních fází je nedílnou součástí publikace její tabulková část s předloženou jejich klasifikací.

Chcete si přečíst knihu?Encyklopedický přehled jílových a příbuzných minerálů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Melka,. Číst Encyklopedický přehled jílových a příbuzných minerálů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY