Řeka

Řeka - Alessandro Sanna | I15cajalco.com

...a · Vidět víc » Přírodní park Niva Jihlavy ... Category:Rivers - Wikimedia Commons ... . Přírodní park Niva Jihlavy je obecně chráněné území v okrese Brno-venkov, vyhlášené v roce 1999. Nový!!: Jihlava (řeka) a Přírodní park Niva Jihlavy · Vidět víc » Řeka je prírodná rezervácia ev. č. 1257 neďaleko obce Krucemburk v okrese Havlíčkův Brod v nadmorskej výške 553 - 556 metrov. Oblasť spravuje AOPK ČR - RP SCHKO Žďárské vrchy. Ochrana. Predmetom ochrany je územie predstavu ... Řeka - Wikipedie ... . Ochrana. Predmetom ochrany je územie predstavujúce jedinečný ... Střela je řeka v západních Čechách známá především svým hlubokým a romantickým kaňonovitým údolím. Název Střela je nejspíše odvozen od prudkosti vodního toku. V minulosti byly používány také názvy Lososnice, Sagitta , Schipka, Schinka a Schnella. Údajně je název odvozen od staré pověsti, která se v povodí Střely vypráví viz. Pověsti. Řeka, základní informace o obci Řeka, firmy a osoby, administrativní rozdělení, mapa obce a katastrální mapa, statistiky. Řeka je obec v okrese Frýdek-Místek, kraj Moravskoslezský, PSČ 73955. V Řece má sídlo 15 firem, v této obci je také 109 živností. V Řece je jedno katastrální území, KÚ Řeka, úřad práce nabízí 11 volných míst....

INFORMACE

AUTOR
Alessandro Sanna
DIMENZE
12,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Řeka.pdf

POPIS

Po otvorení knihy Řeka sa pred našimi zrakmi odvíjajú štyri rôzne príbehy na pozadí meniacej sa prírody od jesene do leta na brehoch rieky Pád. Začiatok každého ročného obdobia otvára krátka báseň, ktorá akoby navodzuje atmosféru, „príchuť“ každého obdobia a približuje autorov zámer. Nemá poetika podčiarknutá akvarelovou technikou nás sprevádza po krehkej zemi komiksovej poézie a núti nás premýšľať nielen o strastiach či osobných smútkoch, ale aj o krásach, zázrakoch života a samotného bytia. Rieka býva často metaforou života, putovania, plynutia času, dozrievania. Podobne aj tieto štyri prechádzky ročnými obdobiami, ktoré nestavajú na deji či zápletke, ale skôr na pocitoch, dojmoch, nás svojimi nemými obrazmi prevedú nielen meniacou sa krajinou, ale aj vnútornými obdobiami každého z nás. Na ceste postretnete muža na bicykli, ktorý počas povodní pomáha ľuďom, v zime sa stanete svedkami narodenia teliatka, na jar vás dojme sobáš mladého páru a v lete vás očarí stretnutie maliara s tigrom, ktorý utečie z cirkusu. O akvareli sa zvykne hovoriť, že je jednou z najťažších techník, keďže pri práci je veľmi dôležitá opatrnosť, opravy nie sú možné a umelec si tak musí vopred dobre premyslieť, čo bude tvoriť. Pokazené miesto sa môžete pokúsiť opraviť štetcom a čistou vodou, miesto vysušiť a začať odznovu. Môže existovať výstižnejšia technika pre knihu, ktorá symbolizuje život, jeho plynutie a všetko, čo so sebou prináša?

Chcete si přečíst knihu?Řeka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alessandro Sanna. Číst Řeka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY