Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku

Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku - Václava Kettnerová | I15cajalco.com

... do kontextu dalších změn ve valenční struktuře českých sloves, a je tak cenným příspěvkem k analýze těchto konstrukcí ... Jazykové slovníky - Knihkupectví Luxor ... . Vztah mezi probíranými konstrukcemi, označený zde jako vztah lexikálně-sémantické konverze, je ... Generovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slova. Některá související slova metalingvistické faktory, konotativní význam, logatom, pseudoslova ... > Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku-16% ... Vztah mezi probíranými konstrukcemi, označený zde jako v ... Lexikalne semanticke konverze ve valencnim slovniku ... ... ... > Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku-16% ... Vztah mezi probíranými konstrukcemi, označený zde jako vztah lexikálně-sémantické konverze, je charakterizován jak po stránce syntaktické, tak sémantické a je bohatě exemplifikován korpusovým materiálem. Výsledky analýzy jsou promítnuty do slovníkových ... E-kniha: Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku - Václava Kettnerová Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku ... Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku autor: Kettnerová Václava Sedmnácté znamení ... Hledat ve slovníku Partnerské weby. Slovník českých synonym ... Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku (e-kniha) Autor: Václava Kettnerová. O problematice větné konstrukce. Autorka ilustruje nutnost úzké spolupráce slovníku a gramatiky při popisu jazykových jevů. ... Druh produktu: Elektronická kniha. ... Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku E-kniha: Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku (Václava Kettnerová). Nakupujte e-knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku Václava Kettnerová Anotace: Větné konstrukce typu "Naložit seno na vůz" - "Naložit vůz senem" představují od fillmorovské sémantizace syntaxe ve 2. polovině 60. let stěžejní lingvistické téma. Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku. Kettnerová Václava. 320 Kč ... Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku Ústav ...

INFORMACE

AUTOR
Václava Kettnerová
DIMENZE
11,16 MB
NÁZEV SOUBORU
Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku.pdf

POPIS

Větné konstrukce typu Naložit seno na vůz — Naložit vůz senem představují od fillmorovské sémantizace syntaxe ve 2. polovině 60. let stěžejní lingvistické téma. Tato kniha zasazuje danou problematiku do kontextu dalších změn ve valenční struktuře českých sloves, a je tak cenným příspěvkem k analýze těchto konstrukcí. Vztah mezi probíranými konstrukcemi, označený zde jako vztah lexikálně-sémantické konverze, je charakterizován jak po stránce syntaktické, tak sémantické a je bohatě exemplifikován korpusovým materiálem. Výsledky analýzy jsou promítnuty do slovníkových hesel sloves a do explicitních pravidel pro popis změn v jejich syntaktické realizaci. Na příkladu lexikálně-sémantických konverzí je tak ilustrována nutnost úzké spolupráce slovníku a gramatiky při popisu jazykových jevů na syntakticko-sémantickém rozhraní.

Chcete si přečíst knihu?Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václava Kettnerová. Číst Lexikálně-sémantické konverze ve valenčním slovníku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY