Tajemný hrad v Karpatech

Tajemný hrad v Karpatech - Jules Verne | I15cajalco.com

...o-fantastické romány je inspirována pozapomenutým dílem Tajemný hrad v ... Tajemství hradu v Karpatech (1981) online ke zhlédnutí ... ... ... Tajemný hrad v Karpatech. Vydalo: nakladatelství Albatros v Praze roku 1979. DĚJ: Tento příběh se odehrává v Transilvánii. V jedné vesnici, která se jmenovala Verst, pásl starý pastýř Frik stáda ovcí. Poblíž této vesnice ležel starý Karpatský hrad. Kde se natáčel film Tajemství hradu v Karpatech, ve kterém účinkují Michal Dočolomanský, Evelyna Steimarová, Vlastimil Brodský, Miloš Kopecký. Film byl natočen v roce 1981. Mezi státy, kde byl film natáčen patří ... Tajemství hradu v Karpatech - Wikipedie ... . Film byl natočen v roce 1981. Mezi státy, kde byl film natáčen patří Československo. Z obsáhlého díla průkopníka vědecko-fantastické literatury Julese Verna se román Tajemný hrad v Karpatech (1892) řadí v Čechách a na Slovensku k těm nejznámějším. Může za to nejen blízkost Karpat, ale především kultovní parodická filmová adaptace Oldřicha Lipského z roku 1981. Tajemný hrad v Karpatech - V karpatských lesích stojí ponurý polozřícený hrad, který vyvolává děs a hrůzu u obyvatel blízkých vesniček. Krouží o něm spousta tajuplných a často naprosto neuvěřitelných příběhů.Jeho tajemství se pokusí odhalit krajem projíždějící hrabě Franz Teleke, který hledá svou ... Kniha Tajemný hrad v Karpatech Přidat komentář. Peta1607. 1 02. května. Skvělá kniha, která se mi roky válela v knihovně. ... Tajomný hrad v Karpatoch (franc. Le Château des Carpathes, 1892) je vedeckofantastický román francúzskeho spisovateľa Julesa Verneho napísaný v roku 1892.Je súčasťou cyklu Podivuhodné cesty (Les Voyages extraordinaires).Román vychádza z motívov gotického románu fantastických diel nemca Ernsta Theodora Amadea Hoffmanna a strašidelných poviedok angličana Sheridana Le Fanu. Tajemný hrad v Karpatech. autor: Jules Verne. žánr: novela. čas děje: 19. století. místo děje: Transilvánie (Karpaty) CHARAKTERISTIKA POSTAV: Nik Dek (odvážný, "muž do nepohody", nebojácný, nemá rád, když se mu někdo plete pod nohy). doktor Patak (vychloubačný prosťáček, strašpytel, falešné hrdinství). baron Gortz (tajemný muž, sobecký, dokáže milovat) Online Tajemství hradu v Karpatech. V K...

INFORMACE

AUTOR
Jules Verne
DIMENZE
12,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Tajemný hrad v Karpatech.pdf

POPIS

Vědeckofantastický dobrodružný román francouzského spisovatele Julesa Verna z jeho cyklu Podivuhodné cesty. Na audioknize účinkují Čestmír Řanda, Ladislav Mrkvička a další.Děj se odehrává na tajemném polozříceném hradě v transylvánských Alpách, opředeném strašidelnými pověstmi pověrčivého lidu z blízké karpatské vesnice Verst, který je přesvědčen, že na hrad se vrátil jeho pán Chort (ďábel). Z hradu totiž stoupá dým a v noci se v něm objevují tajemná světla... Více už prozrazovat nebudeme. Snad jen to, že zde hrají velkou roli technické objevy i láska k ženě.

Chcete si přečíst knihu?Tajemný hrad v Karpatech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jules Verne. Číst Tajemný hrad v Karpatech Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY