Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence

Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence - Tereza Freidingerová | I15cajalco.com

... 20. Kniha: Vietnamci v Česku a ve světě -- migrační a adaptační tendence - Tereza Freidingerová Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Ekonomická aktivita a mobilita Vietnamců v Česku | BOZPinfo.cz ... . Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence Celkové hodnocení Autor : Freidingerová, Tereza Nakladatel : SLON sociologické nakladatelství Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence 380,-286,-Není dostupné Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence Kniha se zabývá mezinárodní migrací z Vietnamu do světa a do Česka od poloviny 20. století po současnost v kontextu politických zvratů na mezinárodní scéně a ekonomických ... Objednávejte knihu Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a ada ... Vietnamci v Česku a ve světě | Dumknihy.cz - knihy po ... ... . století po současnost v kontextu politických zvratů na mezinárodní scéně a ekonomických ... Objednávejte knihu Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Dům knihy.cz > Knihy > Společenské vědy > Vietnamci v Česku a ve světě. ... Migrační a adaptační tendence. FREIDINGEROVÁ Tereza. Info: Slon, 2014 (1.) - brož., 233 str. EAN: 9788074191749 ISBN: 978-80-7419-174-9. Hodnocení: 0 hodnocen í Vietnamci ... Ekonomických migrantů je ve světě nejvíce, zhruba 250 milionů. Jen v USA údajně pobývá nebo pracuje 11 milionů migrantů nelegálně, neoprávněně Odhaduje se, že ve světě je 10 milionů osob bez státní příslušnosti, a tedy i bez přístupu k základním právům. Vietnamci v Česku a ve světě: migr...

INFORMACE

AUTOR
Tereza Freidingerová
DIMENZE
6,74 MB
NÁZEV SOUBORU
Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence.pdf

POPIS

Kniha se zabývá mezinárodní migrací z Vietnamu do světa a do Česka od poloviny 20. století po současnost v kontextu politických zvratů na mezinárodní scéně a ekonomických reforem ve Vietnamu známých jako Đoi Moi. Autorka se vedle analýzy strukturálních faktorů podmiňujících migraci zaměřuje i na to, jak aktéři migrace tyto makroúrovňové vlivy interpretují. Díky kombinaci makro a mikroúrovňového přístupu kniha přináší ucelený pohled na faktory, které vietnamskou mezinárodní migraci stimulují, a na to, co určuje hlavní směry migračních pohybů, očekávání migrantů i nemigrujících a volbu adaptační strategie. Autorka se věnuje i proměnám motivace k migraci, vnímání Vietnamu a cílové země migrace, a to v závislosti na společensko-ekonomicko-politickém kontextu a na fázi migrace: jinak totiž hodnotí situaci Vietnamci, kteří za hranicemi žijí, jinak ti, kteří teprve cestu plánují, a ještě jinak ti, kteří se již vrátili. Součástí knihy je i přiblížení života vietnamské komunity v České republice. Kniha vychází především z tříletého výzkumu, který autorka realizovala v letech 2010–2012 v Česku a ve Vietnamu, a z analýzy dostupných statistických dat a právních dokumentů. Konceptuálně se text opírá převážně o teorii nové ekonomie pracovní migrace a o vietnamské migraci uvažuje jako o migraci rodinné i v případech, kdy migruje pouze jeden člen domácnosti.

Chcete si přečíst knihu?Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tereza Freidingerová. Číst Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY