Neznámí hrdinové - řekli ďáblovi "NE"

Neznámí hrdinové - řekli ďáblovi

...námí hrdinové řekli ďáblovi ne Příběhy obyčejných lidí, kteří se dostali do konfliktu s totalitní mocí, jsou mnohdy napínavější než kdejaký thriller ... Neznámí hrdinové - řekli ďáblovi ne ... . Byli ochotni „říct ďáblovi ne", ač jim toto rozhodnutí mnohdy změnilo celý život. Neznámí hrdinové řekli ďáblovi ne Mikuláš Kroupa / Adam Drda. Vazba: Pevná s prebalom lesklá ... Neznámí hrdinové řekli ďáblovi ne. Příběhy obyčejných lidí, kteří se dostali do konfliktu s totalitní mocí, jsou mnohdy napínavější než kdejaký thriller. Byli ochotni „říct ďáblovi ... Neznámí hrdinové - Wikipedie ... . Příběhy obyčejných lidí, kteří se dostali do konfliktu s totalitní mocí, jsou mnohdy napínavější než kdejaký thriller. Byli ochotni „říct ďáblovi ne", ač jim toto rozhodnutí mnohdy změnilo celý život. ↑ Neznámí hrdinové jako my. Vyšla kniha o české statečnosti [online]. Česká televize, 14. srpna 2013. Dostupné online. ↑ Taussig popsal příběhy hrdinů, na které zapomínáme. Ale neměli bychom ↑ Neznámí hrdinové O české statečnosti ↑ Neznámí hrdinové - řekli ďáblovi "NE" Neznámí hrdinové - řekli ďáblovi NE (czeski) Autor: Adam Drda. Brak w magazynie ... Byli ochotni říct ďáblovi ne, ač jim toto rozhodnutí mnohdy změnilo celý život. Pohnuté osudy těchto neznámých hrdinů 20. století přinášíme knižně již podruhé - tentokrát je vylíčili dokumentarista Adam Drda a Mikuláš Kroupa. Neznámí hrdinové porovnaj ceny v 4 obchodoch od 7.46 spoznaj overené obchody prečítaj recenzie skontroluj popis a parametre vyber najlepšiu ponuku kúp NEZNÁMÍ HRDINOVÉ ŘEKLI ĎÁBLOVI NE (ADAM DRDA,MIKULÁŠ KROUPA) najlacnejšie v overenom obchode s dopravou zadarmo do 24h cez NajNakup.sk...

INFORMACE

AUTOR
Adam Drda,
DIMENZE
6,33 MB
NÁZEV SOUBORU
Neznámí hrdinové - řekli ďáblovi "NE".pdf

POPIS

Příběhy obyčejných lidí, kteří se dostali do konfliktu s totalitní mocí, jsou často napínavější než smyšlený thriller. Přitom jsou pravdivé. Dnes je v módě relativistický přístup k minulosti: nic nebylo za totality černobílé, každý se musel tak či onak ohnout, události je třeba nahlížet „v dobovém kontextu“. Opravdu? Někteří naši spoluobčané byli ochotni „říct ďáblovi ne“, ač jim takové rozhodnutí mnohdy změnilo celý život. Julie Hrušková po komunistickém puči, v pouhých devatenácti letech překročila rakouské hranice, aby se aktivně účastnila odboje. Byla zatčena, dlouhodobě vězněna a mučena estébáky s celoživotními následky. Julius Varga, vozíčkář, který byl paradoxně největším postrachem StB v rodném kraji. Studenti, kteří parodovali Rybovu mši slovy „Hej, Gusto“ a putovali do kriminálu, či muž, který ukrýval 15 let ve stodole uprchlíka hledaného komunisty… Pohnuté příběhy těch, kdo hrdinně zasáhli do dějinného vývoje, či jen do osudů obyčejných lidí, vylíčili dokumentarista Adam Drda a ředitel obecně prospěšné společnosti Post Bellum Mikuláš Kroupa. Příběhy neznámých hrdinů přinášíme v knižní podobě v řadě EČT již podruhé. Mnohé znáte z cyklu České televize Neznámí hrdinové – Pohnuté osudy nebo z rozhlasového cyklu Příběhy 20. století. S některými, nedávno objevenými portréty, se můžete poprvé seznámit právě v této knize.

Chcete si přečíst knihu?Neznámí hrdinové - řekli ďáblovi "NE" ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Adam Drda,. Číst Neznámí hrdinové - řekli ďáblovi "NE" Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY