Eseje. Rub a líc, Svatba a Léto

Eseje. Rub a líc, Svatba a Léto - Albert Camus | I15cajalco.com

...eje. Rub a líc, Svatba, Léto Tři série minipříběhů a úvah převážně z autorova mládí představují Alberta Camuse tak, jak ho známe z jeho slavnějších, později vydaných románů, esejů a divadelních her: jsou prodchnuté pro něho tolik typickou filozofií a osobitým náhledem na lidský život ... CAMUS, Albert : Eseje ... . Camus v chudobě a slunci Albert Camus: Eseje: Rub a líc, Svatba, Léto.Přel. a doslovem opatřil Denis Molčanov, Host, Brno, 2014, 195 s.. Nakladatelství Host letos vydalo první ucelený soubor lyricko-esejistických črt Alberta Camuse.Tato kniha čtenáři předkládá celkem tři série minipříběhů a úvah převážně z Camusova mládí, prodchnutých pro něho tolik typickou ... Nakladatelství Host předkládá čtenáři poslední dvě, ... Eseje (Albert Camus) | Detail knihy | ČBDB.cz ... .. Nakladatelství Host letos vydalo první ucelený soubor lyricko-esejistických črt Alberta Camuse.Tato kniha čtenáři předkládá celkem tři série minipříběhů a úvah převážně z Camusova mládí, prodchnutých pro něho tolik typickou ... Nakladatelství Host předkládá čtenáři poslední dvě, v češtině dosud nevydané esejistické sbírky Rub a Líc a Svatba (spolu s jejím pandánem Léto), v nichž se začínající literát noří do míst svého dětství a mládí, která v něm zanechala s...

INFORMACE

AUTOR
Albert Camus
DIMENZE
9,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Eseje. Rub a líc, Svatba a Léto.pdf

POPIS

„Skutečným pramenem je Rub a Líc, to je mi dnes jasné,“ napsal v roce 1958 Albert Camus v předmluvě k reedici této prvotiny, jež vyšla ještě v Alžíru, o dvacet let dříve. Čtyřiadvacetiletý Camus se tehdy naplno, ačkoliv poznamenán tuberkulózou (nebo právě proto?), zahryzl do literárního života první sbírkou esejů, v nichž vidění i slovo oscilují mezi rubem a lícem života, světa i sebe sama. Již zde překvapivě objevujeme náměty a myšlenky, které se stanou základnou celého pozdějšího díla: nehledat střední cestu mezi viditelnými i neviditelnými protiklady lidské existence, nestavět se na stranu extrémů, ale pokusit se o co nejjasnější uvědomění si jednoho i druhého, o jejich přijetí jako takových, jako rubu a líce jediného listu knihy. Žádná střední cesta rozumu, ale intenzivní prožívání napětí mezi protilehlými póly. Nakladatelství Host předkládá čtenáři poslední dvě, v češtině dosud nevydané esejistické sbírky Rub a Líc a Svatba (spolu s jejím pandánem Léto), v nichž se začínající literát noří do míst svého dětství a mládí, která v něm zanechala stopu nesmazatelnou, plnou slunce (Tipasa, Florencie, Vicenza), historie a bídy (Džemila, Alžír, Praha), nemilosrdné krásy svého světa bez falešného lyrismu.

Chcete si přečíst knihu?Eseje. Rub a líc, Svatba a Léto ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Albert Camus. Číst Eseje. Rub a líc, Svatba a Léto Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY