Opus musicum 3/2014: Hudební revue

Opus musicum 3/2014: Hudební revue - - | I15cajalco.com

...uálním vydání hudební revue Opus musicum vám nabízíme více než 100 stran náročného čtení o hudbě a hudební vědě ... Opus musicum 3/2015 | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . Na stránkách nového čísla najdete muzikologické studie, analýzy, recenze hudebních událostí, publikací, nahrávek a také rozhovor se zajímavou hudební osobností současnosti. Opus musicum je hudební revue a zároveň jeden z nejstarších českých odborných hudebních časopisů s nepřerušenou kontinuitou. Začal vycházet v roce 1969 v Brně v periodicitě 10 čísel za rok a vychází dodnes jako dvouměsíčník.Během své histo ... Opus musicum - Wikipedie ... . Začal vycházet v roce 1969 v Brně v periodicitě 10 čísel za rok a vychází dodnes jako dvouměsíčník.Během své historie obsah periodika osciloval mezi odborným časopisem a popularizačním tiskem Opus musicum je tradiční hudební revue, která vychází v Brně nepřetržitě už od roku 1969 a je jedním z nejstarších hudebních časopisů v České republice. Nově vychází v atraktivním moderním designu. Obálky ročníku 2019 zdobí díla výtvarníka Tomáše Hlavenky. Posláním Opus musicum je pečovat o kontinuální rozvoj hudebního písemnictví, vydávat odborné ... Opus musicum hudební revue ročník 50 / 2014 ISSN 0862-8505. Typografie, sazba, grafické zpracování obálek: Barbara Zemčík. Malby na obálce: Vendula Chalánková. Jazykové korektury: Michal Fránek. Povoleno MK ČR pod č. 5652, cena jednoho čísla 70 Kč, roční předplatné: 300 Kč. další číslo hudební revue Opus musicum. Pokud si raději hrajete se slovy a významy než s...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
11,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Opus musicum 3/2014: Hudební revue.pdf

POPIS

V aktuálním vydání hudební revue Opus musicum vám nabízíme více než 100 stran náročného čtení o hudbě a hudební vědě. Na stránkách nového čísla najdete muzikologické studie, analýzy, recenze hudebních událostí, publikací, nahrávek a také rozhovor se zajímavou hudební osobností současnosti. Opus musicum 3/2014 je oslavou léta, tvořivosti, inspirace a průniků. Hned první studie Pavla Sýkory o Monteverdim a jeho inspiraci starověkými texty je důkazem, že vše plodné se rodí v interakci. Slovo inspirovalo hudbu a mísení hudebních stylů přineslo do hudby dramatismus. Věnujeme se dále archivnictví, které je významným kulturním jevem a jehož tradice sahá až do středověku. Mnohé z vynikajících osobností kulturních dějin Evropy se touto činností systematicky a dlouhodobě zabývali. Publikujeme náš další příspěvek k Roku české hudby, dozvíte se zajímavá fakta ze života Carla Ditterse von Dittersdorfa. Na českém území žil a tvořil tři desetiletí, ovšem nebyl českým rodákem a mluvil německy, zřejmě proto nemá šanci pobývat ve společnosti jiných letos jubilujících českých hudebních velikánů. Kromě literárního textu může hudbu inspirovat i výtvarné umění, jak dokládá reportáž z projektu Slyšet jinak s výtvarníkem Petrem Niklem. Kromě olomouckého dění jsme pro vás připravili recenzi nové vídeňské premiéry Lohengrina a brněnského Velikonočního festivalu duchovní hudby. Pražský muzikolog Tomislav Volek zrecenzoval nedávno vydaný český překlad monografie o Vivaldim, jehož autorem je Michal Talbot. Recenzent klade důraz na nezbytnost odborného překladatelství, které je v rozporu s dnešním trendem přeložit cokoliv, a to hlavně rychle a a levně. Tvořivost je klíčovým slovem v recenzované publikaci o netradičním využití tradičních hudebních nástrojů. Spontánnost a tvořivost je něco, čehož se dětem v našich školách nadále nedostává. Přinášíme také recenzi výjimečné kompletní nahrávky klavírních skladeb Josefa Bohuslava Foerstera, které nahrála v Praze žijící americká klavíristka Patricia Goodson. Rozhovor jsme tentokrát vedli s Vladimírem Franzem, hudebním skladatelem a teoretikem, výtvarníkem, aktuálně také politikem. O jeho lásce k Sukovi a české moderně, o nešvarech operních režisérů a našich dramaturgických dluzích s ním rozmlouval Miloš Zapletal.

Chcete si přečíst knihu?Opus musicum 3/2014: Hudební revue ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Opus musicum 3/2014: Hudební revue Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY