Ekonomika života a smrti: Proč úsporná opatření zabíjí

Ekonomika života a smrti: Proč úsporná opatření zabíjí - Sanjay Basu, | I15cajalco.com

...ní > Ekonomika života a smrti. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Ekonomika života a smrti ... Nakladatelství Emitos - Trh knih - můj antikvariát online ... . Proč úsporná opatření zabíjí. BASU Sanjay, STUCKLER David. Info: Emitos, 2014 (1.) - brož., 328 str. Kupte knihu Ekonomika života a smrti (Sanjay Basu) s 16 % slevou za 126 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Ekonomika života a smrti - Basu Sanjay, Stuckler David - Oxfordský vědec David Stuckler a epidemiolog Sanjay Basu ze Stanfordu jsou odborn ... Knižní novinky v období 11. - 24.8.2014 | 2014 ... ... . Ekonomika života a smrti - Basu Sanjay, Stuckler David - Oxfordský vědec David Stuckler a epidemiolog Sanjay Basu ze Stanfordu jsou odborníky na problematiku veřejného zdraví. V Ekonomice života a smrti shromáždili historické i současné údaje pocháze ... Proč úsporná opatření zabíjí-24 %. Ekonomika života a smrti - Proč úsporná opatření zabíjí ... Ekonomika života a smrti - Proč úsporná opatření zabíjí Basu Sanjay, Stuckler David. Dostupnost. skladem. Vydavatel. Emitos. ISBN. 978-80-8717-140-. EAN. 9788087171400. Počet stran. 328 . Ekonomika života a smrti jim vyšla i česky. S pod...

INFORMACE

AUTOR
Sanjay Basu,
DIMENZE
6,99 MB
NÁZEV SOUBORU
Ekonomika života a smrti: Proč úsporná opatření zabíjí.pdf

POPIS

Oxfordský vědec David Stuckler a epidemiolog Sanjay Basu ze Stanfordu jsou odborníky na problematiku veřejného zdraví. V Ekonomice života a smrti shromáždili historické i současné údaje pocházející z celého světa – jejich výzkumná cesta začíná ve Spojených státech třicátých let minulého století a končí v Řecku a Španělsku dnešních dnů –, aby ukázali, do jaké hloubky ovlivňuje politika lidské zdraví, jak zásadně mohou politicko-ekonomická opatření realizovaná v obdobích finančních krizí ovlivnit život každého z nás. Politici donekonečna hovoří o hospodářských i sociálních dopadech současné finanční krize, přitom však většina z nich stále přehlíží její katastrofální účinky na lidské zdraví. Ve skutečnosti neblahé efekty krize mnohdy ještě zhoršují přijímáním tvrdých úsporných opatření a omezováním klíčových sociálních programů v době, kdy je lidé nejvíce potřebují. Stuckler a Basu v provokativní knize přehledně dokládají, že pomýlená politická rozhodnutí a ekonomická opatření přijatá v době recese ve snaze o vyrovnání rozpočtů a podpoření finančních trhů vedou ke vzniku skutečných epidemií – počínaje růstem počtu sebevražd a konče rychlým šířením nákazy HIV –, které devastují zdraví a životy tisíců obyvatel právě těch zemí, v nichž byla příliš úsporná opatření uvedena do praxe. Autoři však také poukazují na existenci alternativního přístupu, jehož efektivitu potvrzují konkrétní příklady. Dokazují, že investice do sociálního zabezpečení, podpory programů pro nezaměstnané a důchodce a do podpory bydlení zvyšují zdraví obyvatelstva a přitom nevylučují ekonomický růst. Veřejné blaho tedy nemusí být obětováno fiskálnímu zdraví.

Chcete si přečíst knihu?Ekonomika života a smrti: Proč úsporná opatření zabíjí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sanjay Basu,. Číst Ekonomika života a smrti: Proč úsporná opatření zabíjí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY