Luteráni v českých zemích v proměnách staletí

Luteráni v českých zemích v proměnách staletí - Jiří Just, | I15cajalco.com

...aletí (Hana Havlůjová) •SLÁVIK, Juraj: Moja pamäť - živá kniha ... CORE ... . Moje poslanie vo Varšave 1936-1937 (Jiří Hnilica) •TRETERA, Ivo: Vzpomínky na Bohumila Hrabala a na život vůbec (Vojtěch Čurda) 383 Kč Luteráni v českých zemích v proměnách staletí | Jiří Just . Luteráni v českých zemích v proměnách staletí | Luterské církve dnes tvoří významnou součást celosvětové ekumény. Původní reformní hnutí, které započalo ve Vitemberku vystoupení ... CORE ... . Původní reformní hnutí, které započalo ve Vitemberku vystoupením zbožného augustiniánského mnicha Martina Luthera a v následujících desetiletích a staletích pronikavým ... Oznamuje se láskám našim--, aneb, Svatby a svatební zvyky v českých zemích v průběhu staletí: sborník z konference konané 13.-14. září 2007 ve Východočeském muzeu v Pardubicích. Vyd. 1. Pardubice: Východočeské muzeum, 2007. 240 s. ISBN 978-80-86046-97-6. Nešpor, Zdeněk R. Ne/náboženské naděje intelektuálů: vývoj české sociologie náboženství v mezinárodním a interdisciplinárním kontextu Václavík, David | 246-247 [Just, Jiří; Nešpor, Zdeněk R.; Matějka, Ondřej et al. Luteráni v českých zemích v proměnách staletí] Knoz, Tomáš | 248-250 Ukazuje proměny teoretických, metodologických a ideových paradigmat v jejich oborovém i celospolečenském kontextu. Dějiny české sociologie, která ve 20. století prošla řadou prudkých vzestupů i strmých pádů, nelze totiž oddělit od vývoje celé české společnosti. Jiří Just - Zdeněk R. Nešpor - Ondřej Matějka et al. - Luteráni v českých zemích v proměnách staletí. Praha, Lutherova společnost 2009; Lukáš M. Vytlačil: Příběh renesančního Jáchymova. Evangelicus 2017, Praha 2016, s. 42-45. (dostupné on-line) Trávit čas knihou Ysabel! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Ysabel a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte! Trávit čas knihou Zapomenuté jezero: Kroniky karmínových kamenů! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Zapomenuté jezero: Kroniky karmínových kamenů a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte! Jiří JUST - Zdeněk R. NEŠPOR - Ondřej MATĚJKA et al., Luteráni v českých zemích v proměnách staletí (Praha 2009) Pavel K ů r k a s. 120-122. Václav BŮŽEK - Ondřej JAKUBEC - Pavel KRÁL, Jan Zrinský ze Serynu. Životní příběh synovce posledních Rožmberků (Praha 2009) Tomáš S t e r n e c k s. 122-124...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Just,
DIMENZE
10,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Luteráni v českých zemích v proměnách staletí.pdf

POPIS

Luterské církve dnes tvoří významnou součást celosvětové ekumény. Původní reformní hnutí, které započalo ve Vitemberku vystoupením zbožného augustiniánského mnicha Martina Luthera a v následujících desetiletích a staletích pronikavým způsobem proměnilo život společenství lidu Kristova, našlo ohlas také v Čechách a na Moravě. Přestože se zde nikdy nestalo dominantním jevem, v určitých dějinných obdobích výrazně ovlivňovalo konfesní a kulturní klima zemí v srdci Evropy. Předkládaná publikace se pokouší přiblížit dějinné zvraty, jimiž stoupenci učení Martina Luthera od jeho vzniku až do současnosti u nás procházeli i vnitřní proměny tohoto společenství a je prvním novodobým pokusem o jejich shrnutí vůbec.

Chcete si přečíst knihu?Luteráni v českých zemích v proměnách staletí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Just,. Číst Luteráni v českých zemích v proměnách staletí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY